Hangi Android sürümü en çok kullanılıyor?

Hangi Android sürümü en çok kullanılıyor?

Google firması kendi web sitesinde bulunan geliştiriciler sayfasındaki sürümlerinin kullanım oranlarını güncel bir şekilde değiştirdi. İşte o veriler!

 

Google, geliştiriciler sayfasında sürümlerinin kullanım oranları yer alıyordu. Bu veriler, Google şirketinin son derece dikkat ettiği ve sürekli güncel tutmaya özen gösterdiği bir web sayfasında bulunuyordu. Kullanım oranları 2017 yılı Temmuz ayının verileri ile birlikte son haline güncellendi ve aynı web sayfasında paylaşıldı.

Sizinle paylaşacağımız bu verilere baktığımızda, piyasadaki en güncel işletim sistemi sürümü olan, sürümü artık çift haneli yüzdelere ulaştığını görmekteyiz. Google’ın Platform sayfasında yayınladığı rapora göre, firmanın mobil işletim sisteminin en son sürümü olan ’ın %11.5’lik yüzdeye gelmesi yaklaşık olarak 10 ay sürdü.

Android’in en yeni sürümü olan , en çok kullanılan Android sürümü maalesef ki değil. Yeni çıkan bir Android sürümünün en çok kullanılan sürüm olma aşamasına gelmesi çoğunlukla bir yıldan fazla sürüyor. Gördüğümüz gibi da bu geleneği bozamayacak gibi duruyor.

Google firması bu verileri, Android 2.2 ve üstünde çalışabilen Google Play Store uygulamasını kullanarak topluyor. Bu da eski çok daha eski Android sürümleri çalıştıran telefonların ve Google Play Store’un yüklü olmadığı telefonların bu veri topluluğuna dahil olmadığı anlamına geliyor. Gelecek yıl, iki eski Android sürümü de büyük olasılıkla listedeki yerini kaybedecek gibi duruyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status