Hasta Yatakları Ve Özelikleri

Hasta Yatakları

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile hasta bakımı da kolaylaşmıştır. Hastanın bakımını sağlayan yükünü hafifletmek ve var olan hasta sağlığını korumak için farklı özeliklerde ev tipi hasta yatakları üretilmiştir. Uzun süreli yatağa bağımlı yatan bir bireyin bilinci açık ise asosyal hayattan bıkarak psikolojisi bozulabilir ve asabi bir kişiliğe sahip olabilir. Bu sorunu en aza indirmek ve hastanın dışarıyı seyretmesine yardımcı olmak amacı ile tekerlekli hasta yatakları üretilmiştir. Böylelikle hasta yatağı penceresi bahçeye bakan bir odaya yerleştirilebilir ve hastanın bahçeyi seyretmesi sağlanabilir.

Hastaya farklı bir ortam sunmak amacı ile hasta yatağı kolaylıkla bir başka odaya taşınabilir. Hastanın güvenliğini sağlamak amacı ile tekerlekli hasta yataklarının kilitlenme özelliği vardır. Böylelikle hasta yatağı yerinde sabitlenmiş olur. Bilinci kapalı bir hastaya pozisyon vermek zor olup, basınca maruz kalan bölgelerde basınç yaraları oluşmaktadır. Basınç yaralarının tedavisi zor olup, önlem almak daha kolay ve ucuzdur. Basınç yarasının son evresi ile vücuda enfeksiyon yayılmakta ve hasta hayatını kaybetmektedir. Bu sorunun oluşmadan önüne geçmek için havalı hasta yatakları üretilmiş. Havalı yatak vücutta dolaşan oksijen seviyesini arttırmakta ve masaj etkisi yaparak vücutta basınç yarası oluşumunu önler.

Kumandalı Yatak Kullanmanın Önemi

Hasta yatakları farklı özelliklerde üretilmektedir. Kumandalı hasta yatakları hastanın bakımına katılmasına yardımcı olarak kendisini daha az bağımlı hissetmektedir. Hastaya tek başına pozisyon vermek zor olduğu için hastaya yardımcı olan hasta bakıcıda bel ağrısı, fıtık gibi sağlık sorunları oluşabilmektedir. Kumandayı kullanarak hasta yatağının baş ve ayakucu kaldırılıp indirilebilir ve orta kısım aşağı yukarıya doğru indirilip kaldırılabilir. Hasta bu şekilde sürekli yanı pozisyonda yatmaz ve vücutta basınca bağlı yara oluşmaz.

Hasta Yatağı Kiralama Hizmetimiz

Hasta yatakları fiyatları değişiklik göstermektedir. Hasta yatağı satın almak maddi bütçeyi yorabileceği için bazen mümkün olmamaktadır. Hastanızın iyi bir bakım almasını sağlamak ve var olan sağlığını korumak için hasta yatağı kullanmak ise şart olmaktadır. Kısa süreli hasta yatağı kullanımına ihtiyaç duyuyor iseniz firmamızın hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle hastanız için en uygun hasta yatağını uygun fiyata kullanma imkânına sahip olursunuz. İhtiyaç duyduğunuz takdirde ise kiralama süresini uzatabilirsiniz. Hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.hasta-yataklari.com