Havada Uçan iPad’lar İşten Çıkardı

Son dönemde çeşitli firmaların çalışanları tarafından çekilen ve internete yüklenen videolar can sıkmaya devam ediyor. Bunlardan en son gerçekleşene ise Walmart çalışanları tarafından çekilen ve işlerinden olmalarına sebep olan video oldu.

Kentucky Pikeville de bulunan Walmart Mağazasında satış öncesinde depoda bulunan çeşitli elektronik ürünlerin ve Apple iPad ürünlerinin düzenlenmesi anında çekilen ve elden ele atılarak, bazen de yerlere düşürülerek istiflenen ürünlerin göründüğü video Youtube üzerinden paylaşılınca olanlar oldu.

Firma tarafından işlerine son verilen çalışanlar ayrıca bir de soruşturmanın içerisinde buldular kendilerini. Firmanın bu şekilde depolama sorunu yaşamış olması ayrıca firmanın prestiji açısından da çok büyük sorunların meydana gelmesine sebep olmuş durumda.

Havada Uçan iPad’lar İşten Çıkardı
Havada Uçan iPad’lar İşten Çıkardı

 

Daha önce de ülkemizde meydana gelen bu tarz bir olay büyük bir sorun yaşanmasına ve işten çıkarmaların meydana gelmesine sebep olmuştu. Aynı şekilde bir hastanede yaşanan olay ve bir teknoloji mağazası tarafından taklitler de müşteri – personel ilişkisinin sorgulanmasına sebep olmaya başlamıştı.

Kısacası iş içerisinde biraz eğlenmek biraz da stres atmak isteyen ve bunu videoya çeken kişilerin bunları Youtube gibi sosyal alanlarda paylaşmaları işlerine son verilmelerin ile sonuçlanabiliyor.

İşte o video..

Son olarak bir de uyarı yapalım. Bir teknoloji mağazasından ürün aldığınızda bu ürünü mağaza içerisinde KONTROL ETMENİZDE büyük fayda var. Bu tarz bir düşme, çarpma gibi bir durumda hemen değişim için bu çok önemlidir. Aksi durumda sizin açınızdan da sorunlar yaşanabilir. O sebeple Bilgisayar, Telefon, Tablet PC gibi ürünlerin alımından sonra orada kontrol edilmesinde fayda vardır.

Havada Uçan iPad’lar İşten Çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir