Pasaport Kayıt İşlemleriHavayı temizleyen bisiklet!

Havayı temizleyen bisiklet!

Sanayisi gelişen dünyanın en büyük zararı giderek artan hava kirliliği oldu. Hollandalı bir tasarımcı, Çin’de günümüzde çok fazla artmış olan hava kirliliğini azaltmak için kirli havayı temiz havaya çevirebilecek bir bisiklet üretti!   Dünya’nın her yerinde artan hava kirliliğinin bir çok sebebi var. Artık insan sağlığına güçlü hasarlar vermeye başlayan hava kirliliği özellikle Çin’de oldukça […]


Sanayisi gelişen dünyanın en büyük zararı giderek artan hava kirliliği oldu. Hollandalı bir tasarımcı, Çin’de günümüzde çok fazla artmış olan hava kirliliğini azaltmak için kirli havayı temiz havaya çevirebilecek bir bisiklet üretti!

 

Dünya’nın her yerinde artan hava kirliliğinin bir çok sebebi var. Artık insan sağlığına güçlü hasarlar vermeye başlayan hava kirliliği özellikle Çin’de oldukça tehlikeli boyutlara ulaştı. Bilim insanları bu hava kirliliğine karşı insanları korumak için yeni ürünler üzerinde çalışıyor, inovatif maskeler geliştiriliyor. Fakat bunların hiç biri bu sorunu kalıcı olarak kökünden çözmeye yeterli değildi. Fakat haberimizin konusu olan havayı temizleyen bisiklet çözüm olabilir.

Çinli bisiklet paylaşım şirketi OFO, Dünya Ekonomik Forumu’nun Çin’deki son zirvesinde yapılan işbirliği ile projenin ülke geneline yayılmasını sağlayacağını duyurdu. Çevreci bisikletlerin yapısına bakacak olursak, ön tarafa monte edilmiş bir modül görüyoruz. Bu modül sayesinde hava toplanacak ve içerisinde bulunan hava filtresi sayesinde karbon içeriği azaltılacak ve sürücünün bulunduğu yerde bulunan çıkıştan da temizlenen hava dışarıya verilecek. Böylelikle günümüzün en önemli sorunlarından biri haline gelmiş olan hava kirliliğine kalıcı bir çözüm sağlanmış olacak, sürdürülebilir bir döngü sağlanmış olacak.

  Ünlü Youtuber Ev Yapımı Uçan Bisiklet Yaptı

İlk prototipi üzerinde çalışan Smog Free projesi sayesinde ülke geneline yayılma sağlanacak ve 3 milyon bisiklet kullanıcısı olduğu bilinen Çin’de, düzenli bir hava temizle filosu kurulmuş olacak. Ayrıca bu şirketin havayı temizleyen kuleler üzerinde çalıştığı da söyleniyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status