Havuza veya Denize Dalmadan Önce Kulak Sağlığınıza Dikkat Edin

Yaz aylarının geldiği şu dönemde Havuz veya Deniz gibi insanların bir arada kullandıkları sulara dalacaksanız Kulak Sağlığınız için baştan birkaç önlem almanız ileride sıkıntı yaşamamak adına doğru bir tercih olacaktır.

Tatilcilerin yavaş yavaş deniz kenarlarına ve havuzlara gitmeye başladıkları bu dönemde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanları kulak sorunu yaşayan kişileri uyardı.

Kulağında Mantar olan, Ağrı ve Akıntı sorunu yaşayan, Tıkanıklık hissi bulunan kişilerin Deniz veya Havuz gibi insanların toplu olarak kullandıkları sulara girmeden önce bir uzmana gitmeleri gerektiğinin üstünü önemle çizdi.

Kulağında bu tarz rahatsızlıklar bulunan kişilerin Deniz yada Havuz suyunda rahatlıkla mikrop kapabileceklerini ve ilerleyen günlerde kulak içinde kabarma, şişme, tıkanıklık yada çınlama gibi birçok sorunun ortaya çıkabileceğini belirtti.

 

Oldukça hassas bir organ olmasından dolayı Kulak Yollarında yaşanacak bu tarz hastalıkların Duyma Bozukluklarına yol açabilmesi de en büyük sorunlar arasında gösteriliyor.

Kulak Temizliğine Önem Verilmeli

Kulaklarında tıkanıklık hissi bulunan vatandaşların günlük yaşamda da sorun yaşamamaları adına bir uzmana görünmelerinde fayda var.

Uygun görülmesi durumunda uzmanlar tarafından Kulak Yollarının Temizlenmesi yada farklı ilaç tedavilerinin uygulanması yolu ile sorun daha büyük bir hal almadan giderilmektedir.

Bu sebeple hangi yaşta olursanız olun Kulak ve Kulak Yolları ile alakalı yaşadığınız sorunlarda bir Kulak – Burun – Boğaz Uzmanına görünmeyi ihmal etmeyin.

Sonra hem sağlığınız hem de tatiliniz zehir olmasın.

Havuza veya Denize Dalmadan Önce Kulak Sağlığınıza Dikkat Edin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir