Hem Android Hem de Windows Kullanıcıları 29 Ekim’i Bekliyor

29 Ekim 2012 tarihi Türk Milleti için Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş Yıldönümü olması sebebiyle her sene farklı etkinlik ve şenlikler ile kutlanıyor. Ancak bu sene 29 Ekim tarihi Akıllı Telefon ve Tablet pazarı için de oldukça önemli bir gün olarak kayıtlara geçmeyi başardı.

İlk olarak 29 Ekim 2012 tarihinde Microsoft firması Windows 8 İşletim Sistemini tanıtacak. Bu tanıtım ile de Windows 8 ve Windows Phone 8 İşletim Sistemi hayatımıza giriş yapmış olacak.

Bu tanıtım sonrasında ise HTC, Samsung, Nokia ve Huawei gibi birçok firma yeni telefonlarını yeni Windows Phone 8 İşletim Sistemi ile tanıtmaya başlayacak.

Uzunca süredir reklamı yapılan ve bir anlamda pazarı silip süpürecek gibi gösterilen bu yeni işletim sistemi sürümünün tanıtımı aynı zamanda bilgisayar kullanıcıları için de oldukça önemli. O sebeple Microsoft için 29 Ekim önemli bir tarih.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Diğer tarafta ise Android Kullanıcılarını ilgilendiren bir 29 Ekim tarihi var.

LG firması ile Google firmasının ortaklaşa ürettikleri ve Nexus Sertifikasına sahip olarak çıkacak ilk LG cihaz olan LG Nexus 4 modeli tanıtılacak.

Oldukça güçlü donanımsal özellikler ile gelen ve Nexus sertifikası sayesinde her zaman ilk güncelleme alacak cihazlar arasında bulunan Nexus 4 modeli hem LG firması açısından önemli bir adım olacak hem de Google firması kendi markası ile ürettiği yeni jenerasyon ürünü tanıtmış olacak.

Aslında bir diğer söylenti de Sony firması ile alakalı. Henüz net bir açıklama olmamış olsa da Sony firmasının da 29 Ekim 2012 tarihinde kendi ürettiği Nexus Sertifikalı telefonunu tanıtacağı yönünde.

Bu konuda herhangi bir bilgi gelmemiş olsa da sızan haberler Sony tarafından çıkarılacak olan Sony Nexus modelinin de bu tarihte tanıtılabileceği, oldukça üstün özellikleri ile de pazarda büyük bir rağbet göreceği yönünde.

Kısacası ülkemizde 29 Ekim kutlamaları yapılırken teknoloji alanında da önemli açılımlar yapılacak gibi görünüyor.

Kısacası 30 Ekim tarihinde bu sayfalarda birbirinden yeni cihazların tanıtımları ile karşılaşmanız hiç de sürpriz olmayacaktır.

Hem Android Hem de Windows Kullanıcıları 29 Ekim’i Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir