Hem USB Hem de Micro USB Girişli Leef Bridge Flash Bellekleri Çıktı

Akıllı Telefon pazarının giderek yaygınlaşması, Tablet PC modellerinin yetersiz depolama alanı ile gelmesi ve OTG Kablolarının vazgeçilmezler listesine girmesi USB Bellek veya Flash Bellek adını verdiğimiz depolama çözümlerinin de farklılaşmasını sağladı.

Leef Teknoloji tarafından geliştirilen Leef Bridge isimli Flash Bellek modeli Bilgisayar, Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerinde ek bir kabloya gerek duymadan çalışabilmek adına hem USB hem de Micro USB girişi ile kullanıcıya sunuluyor.

Android 4.1 Jelly Bean ve üstü cihazlarda çalışan bellek aynı zaman da tüm bilgisayarlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu sayede de OTG Kabloları hayatımızdan çıkmaya başlamış oluyor.

16 GB’lık modele 18 Dolar, 32 GB’lık modele 29 Dolar fiyat biçen Leef Teknoloji henüz 64 GB’lık ürünü pazara sunmadı. Ancak bu modelinde standart USB Bellekler ile aynı seviyelerde olması bekleniyor.

Leef Bridge USB - Micro USB Bellekler
Leef Bridge USB – Micro USB Bellekler

 

USB 2.0 standardı ile kullanıcıya sunulan Leef Bridge ürünleri 10 Yıl Garantili olarak pazarlanıyor ve pazara yeni çıkmasına rağmen yoğun bir ilgi görmüşe benziyor. Ancak bağlantı hızının USB 2.0 yerine 3.0 olması daha da güzel olurdu diye düşünmeden de edemiyoruz.

Bunun yanında Leef Bridge için yazılım desteği de gelmeye başladı. Android işletim sisteminin popüler ASTRO File Manager dosya uygulaması Leef Bridge ürünlerini destekleyeceğini açıkladı.

Kısacası gelecek günlerde Akıllı Telefon – Tablet PC ve Bilgisayarlar arasındaki veri atarımı daha kolay olacak gibi görünüyor.

Leef Bridge USB Bellek Micro USB Bellek
Leef Bridge USB Bellek Micro USB Bellek

Leef Bridge USB – Micro USB Bellek Özellikleri

Kapasite 16GB, 32GB, 64 GB
Destek USB 2.0 Yüksek Hızlı Bağlantı
Renk Siyah
Boyut 24 X 56.2 X 9.2 mm
Çalışma Sıcaklıkları 0°C – 70°C
Uç Sıcaklıklar -25°C – 85°C
Sistem Gereksinimleri Windows® 8,Windows® 7,Windows® XP (SP3),Windows Vista® (SP1, SP2),Windows 2000®,Linux Kernal 2.6 ve sonrası, Apple® Mac OS X ve sonrası
Garanti 10 Yıl Sınırlı Garanti
Üretim Çin

 

Hem USB Hem de Micro USB Girişli Leef Bridge Flash Bellekleri Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Çok yakında (1 Aralık 2014 ) Türkiye pazarında satışa sunulacak http://www.leef-tr.com. En büyük özelliği Apple ürünleri için yeni çıkan USB. Apple lisanslı son derece şık.

    Cevapla