HepsiBurada 2018 Yılı Elektronik Kategorisi Satış Trendlerini Açıkladı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

HepsiBurada Elektronik kategorisinde 2018 yılında kendi satış kanalları üzerinden gerçekleşen satışları baz alarak Trend Ürünler ile alakalı bir analiz yayınlandı.

Firma tarafından her 6 ayda bir yayınlanan Trend Raporu ile özellikle Elektronik kategorisinde tüketicilerin dönemsel olarak hangi ürün gruplarına daha fazla ilgi gösterdiği ile alakalı detaylı bilgiler veriliyor.

Örneğin 2018 yılı raporuna göre Bilgisayar, Telefon, Oyun Konsolları ve Kablosuz ürünlerin satışları artmaya başlamış durumda.

 

Kablosuz Ürünlere Olan İlgi Katlandı

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, yayınladığı 2018 Trend Raporu ile kablosuz ürünlere ilginin arttığını ortaya koydu. Taşınabilir özelliğiyle dikkat çeken kablosuz hoparlörlere talep 2018’de geçen yıla göre %106 arttı.

Sürekli karışarak zaman kaybına sebep olan kablolu kulaklıkların alternatifi kablosuz kulaklıklara ilgi %82 artarken, kablosuz oyun konsoluna talep %32 artış gösterdi.

 

PlayStation

 

PlayStation 4 En Fazla Satılan Oyun Konsolu Oldu

Müşterilerinin alışveriş verilerini inceleyen Hepsiburada oyun konsolları kategorisinde 2018’de en çok PlayStation 4’ün tercih edildiğini açıkladı.

PS4’ün yanı sıra oyun bilgisayarları, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 ve Nintendo ürünleri de rağbet gördü. En çok satan bilgisayar oyunları ise yılın oyunu seçilen God of War ve Red Dead Redemption 2 oldu. 2018 yılında oyun konsollarına ilgi 2017’ye göre %20 arttı.

En çok alışveriş 25-35 yaş aralığı tarafından yapılırken, en çok alışverişi İstanbul yaptı. Ardından Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya sipariş oranlarıyla dikkat çekti.

 

Notebook

 

Bilgisayar Kategorisine Olan İlgi %50 Oranında Arttı

Hepsiburada yayınladığı Trend Raporu’yla bilgisayar kategorisine talebin %50’ye varan oranda arttığını açıkladı.

Bu kategoriden en çok alışveriş 25-35 yaş aralığı tarafından yapılırken; ürünlere en çok talep İstanbul’dan geldi. İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Tekirdağ, Muğla, Balıkesir takip etti.

En çok rağbet gören ürün grubu klavye ve mouse gibi çevre birimleri olurken; aksesuarlar, veri depolama, yazıcı, bilgisayarlar, bilgisayar bileşenleri, ağ/modem ve yazılım ürünleri de en çok tercih edilen ürünler arasında yerini aldı.

 

Vestel Venüs

 

Yerli Telefonlara Olan İlgi %100 Oranında Yükseldi

2018 verilerine göre geçen yıla göre yerli telefonlara %100’e varan artış görüldü.

Telefon kategorisine talep en çok 25-35 yaş aralığından geldi. İlgi en çok İstanbul’dan gelirken, onu sırasıyla Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Muğla, Tekirdağ takip etti.

2018’in en çok rağbet gören telefon aksesuarları ise bluetooth kulaklıklar ve mobil oyun aksesuarları oldu.

HepsiBurada 2018 Yılı Elektronik Kategorisi Satış Trendlerini Açıkladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir