Her Apple Ürünü Kendi Pazarını Yaratıyor

Her Apple Ürünü Kendi Pazarını Yaratıyor

Apple tarafından pazara sürülen her ürün arkasından kendisine özgün ürünlerin pazara çıkmasını da sağlamış oluyor. Buna en son örnek ise Apple iPhone 5 modeli oldu Pazara çıktığı andan itibaren eleştiri oklarını üzerine çeken, bazı ülkelerde karaborsaya düşen, telefon üretiminde sıkıntılar yaşayan, işçilerin greve gitmesi ile büyük bir sorunla karşılaşan, her gün yeni bir teknik sorunun […]


tarafından pazara sürülen her ürün arkasından kendisine özgün ürünlerin pazara çıkmasını da sağlamış oluyor. Buna en son örnek ise modeli oldu

Pazara çıktığı andan itibaren eleştiri oklarını üzerine çeken, bazı ülkelerde karaborsaya düşen, telefon üretiminde sıkıntılar yaşayan, işçilerin greve gitmesi ile büyük bir sorunla karşılaşan, her gün yeni bir teknik sorunun ortaya çıkması ile Özür Dilemeye varan sıkıntılarla boğuşan modeli kendi aksesuar pazarını da oluşturmaya başladı.

modeli için dış kasada meydana gelen sıkıntıları gidermek isteyen kullanıcılar için oldukça hızlı ek önlemler gelmeye başladı bile. Firmanın kullanıcı potansiyeli bilen yan üreticiler fiyat seviyelerine bakmadan çok çeşitli ürünleri pazara sunuyorlar.

  Kurşun Geçirmez iPad Kılıfı Geliyor
Apple
Apple

50 TL den başlayan Silikon Kılıfların yanında 150 TL gibi fiyatlardan satışa sunulan Alüminyum Korumalı kılıflarda pazardaki yerini almayı başardı. Ayrıca birçok ülkede satışına başlanmadan iPhone 5 modeli için Şarj Cihazı – Bağlantı Kablosu gibi ürünlerin dağıtımları da başladı.

Cihazın ülkelerde yaygınlaşmaya başlamasından sonra eminim ki yan sanayi ürünlerin satış da büyük bir ivme kazanacaktır. Bu durumda yeni bir pazarın oluşmasını, üretici ve satıcıların kazanç paylarını yükseltmelerini sağlıyor.

Kısacası Apple firması her ne kadar ben daha fazla kazanacağım dese de yine de çevresine de kazandırmaya devam ediyor.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status