Her Apple Ürünü Kendi Pazarını Yaratıyor

Apple
Apple

Apple tarafından pazara sürülen her ürün arkasından kendisine özgün ürünlerin pazara çıkmasını da sağlamış oluyor. Buna en son örnek ise Apple iPhone 5 modeli oldu

Pazara çıktığı andan itibaren eleştiri oklarını üzerine çeken, bazı ülkelerde karaborsaya düşen, telefon üretiminde sıkıntılar yaşayan, işçilerin greve gitmesi ile büyük bir sorunla karşılaşan, her gün yeni bir teknik sorunun ortaya çıkması ile Özür Dilemeye varan sıkıntılarla boğuşan Apple iPhone 5 modeli kendi aksesuar pazarını da oluşturmaya başladı.

iPhone 5 modeli için dış kasada meydana gelen sıkıntıları gidermek isteyen kullanıcılar için oldukça hızlı ek önlemler gelmeye başladı bile. Firmanın kullanıcı potansiyeli bilen yan üreticiler fiyat seviyelerine bakmadan çok çeşitli ürünleri pazara sunuyorlar.

Apple
Apple

50 TL den başlayan Silikon Kılıfların yanında 150 TL gibi fiyatlardan satışa sunulan Alüminyum Korumalı kılıflarda pazardaki yerini almayı başardı. Ayrıca birçok ülkede satışına başlanmadan iPhone 5 modeli için Şarj Cihazı – Bağlantı Kablosu gibi ürünlerin dağıtımları da başladı.

Cihazın ülkelerde yaygınlaşmaya başlamasından sonra eminim ki yan sanayi ürünlerin satış da büyük bir ivme kazanacaktır. Bu durumda yeni bir pazarın oluşmasını, üretici ve satıcıların kazanç paylarını yükseltmelerini sağlıyor.

Kısacası Apple firması her ne kadar ben daha fazla kazanacağım dese de yine de çevresine de kazandırmaya devam ediyor.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir