Herkesin Merakla Beklediği Yerli Gerilim Oyunu No70: Eye of Basir Steam’de

Oldmoustache Gameworks tarafından yapılan No70: Eye of Basir Windows işletim sistemiyle birlikte HTC Vive desteği ile Steam ve Gamecell üzerinden satışta.

Türk oyun topluluğunun uzun süredir beklediği No70: Eye of Basir sonunda satışa çıktı. Gerilim ve bulmaca çözme üzerine dayalı olan oyun piyasaya çıkışından önce yapılan incelemelerde başarılı bulunmuştu. Oyunun son hali ise geçtiğimiz günlerde oyuncuların beğenisine sunuldu. Bazı oyuncular oyunu beğenip destek olunması gerektiğini düşünürken bazı oyuncular ise oyunun çok daha iyi geliştirilmesi gerektiğini söylüyorlar. Özellikle optimizasyon sorunları oyuncuların en çok şikayet ettiği konulardan.

No70: Eye of Basir aslında oyunun yapımcılarından birinin babaannesinin evinden esinlenerek ortaya çıkardığı bir oyun, adının No70 olması ise babaannesinin evinin numarasının da 70 olması. Oyunun yapımcıları resmi internet sitelerinde oyunun konusunu şu şekilde anlatıyorlar:”Çocukluklarını babaannesiyle birlikte geçiren iki kardeş, bu evde yaşadıkları 10 yıl boyunca bazı olağandışı olaylara maruz kalmışlardır. Babaannelerinin ölümünden sonra evden ayrılır ve farklı hayatlar yaşamaya başlarlar. Aradan geçen 20 yılın ardından Erhan başarılı bir arkeolog,  Aras ise iyi bir kreatif direktör olmuştur. Erhan bir sabah uyandığında evinde bir şeylerin değiştiğini fark eder. Araştırma yapıp neler olduğunu anlamaya çalışırken aniden ortadan kaybolur ve kendisinden haber alınamaz. Aras, kardeşini bulmak için onun izinden gitmeye karar verir, fakat neler yaşayacağı konusunda en ufak bir fikri yoktur.”

Gerilim ve bulmacadan hoşlanan oyunseverlerin şimdiden büyük ilgisine mağruz kalan oyun Türk oyun dünyasında yeni kapılar açacağa benziyor.

Herkesin Merakla Beklediği Yerli Gerilim Oyunu No70: Eye of Basir Steam’de

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir