Heyecanın Yüksek Kalması için

Heyecanın Yüksek Kalması için

Yeni sezonu ile izleyici ile buluşmasına sayılı günler kalan fenomen dizi Game of Thrones’un internetteki kopyaları için sıkı politikalar uygulanılıyor. Geçtiğimiz sezonlarda başına gelmeyen kalmamış ulusal pazarda en büyük izleyici kitlesine ulaşan dizi Game of Thrones, bu sezonda üst düzey politikalara başvurmuş görünüyor. İzleyici kitlesi ile daha rahat etkileşim alınabilinmesi adına Amerika’da dizilerin yayınlanmadan önce […]


Yeni sezonu ile izleyici ile buluşmasına sayılı günler kalan fenomen dizi Game of Thrones’un internetteki kopyaları için sıkı politikalar uygulanılıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda başına gelmeyen kalmamış ulusal pazarda en büyük izleyici kitlesine ulaşan dizi Game of Thrones, bu sezonda üst düzey politikalara başvurmuş görünüyor. İzleyici kitlesi ile daha rahat etkileşim alınabilinmesi adına Amerika’da dizilerin yayınlanmadan önce eleştirmenlere gönderilme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu süreçte dizinin bölümlerini inceleyen eleştirmenlerin kaleminden değerlendirmeler vizyona girdiği süreçte her bölümde o yazı olmak üzerine sıcağı sıcağına servis ediliyor. Fakat bir türlü kurtulamadığı bir nokta var. Sadece geçen sezonda, 1. Bölüm yayınlanmadan, 4 bölümün servis edilmesi HBO için zor anlar yaşatmıştı. Geçtirdiği tecrübelerinden ders alan yayın firması ise politikalarını üst düzey operasyonlara çevirdi.

Eleştirmenlere bu sene bölümleri göndermeyeceğini açıkladı. Bu sayede bölümlerin erkenden sızdırılmasının önüne geçilmesi hedefleniliyor. Erken internete düşülen bölümler, aşırı fenomen kitle tarafından dakikalar içerisinde izlenilerek konuşulup tüketilmeye başlanılıyor. Yayın kanalındaki rayting değerlerine olumsuz etkilerinden dolayı önemlerini arttıran kanal bu sene ümit vadediyor gibi görülüyor.

Peki alınan bu önlemler George R. R. Martin’in kitabından uyarlama olan TV dizisinin sızdırılma olayında etkili olacak mı bilinmiyor. Çünkü teoride mantıklı olan bu sistem gerçekteki izleyici kitlesinin gücüne dayanır mı soruları oluşmaya başlıyor.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status