Hikâyeler Özelliği Youtube Reels Adı İle Yakında Kullanıma Açılacak

SnapChat, Facebook ve Instagram gibi Sosyal Medya Uygulamaları tarafından kullanılan hikâyeler özelliği şimdi de Youtube tarafından Youtube Reels adıyla hayata geçirilecek.

Ancak yapı olarak rakiplerinin aksine Video ağırlıklı bir site olması ile ön plana çıkan Youtube bu noktada hikâyeler özelliğini kendisine has bir hale getirmeyi planlıyor.

Youtube Reels adı verilecek olan bu sistem ile kullanıcılar 30 Saniyeye kadar olan videolarını bu alandan yayınlayabilecekler.

Paylaşımlar 24 Saat Sonra Silinmeyecek

Youtube Reels özelliğini ister 30 saniyelik yeni bir video çekerek isterseniz de videolarınızdaki 30 saniyelik kısmı aktararak kullanabileceksiniz.

Rakiplerinin aksine 24 saat sınırı da koymayacak olan Youtube bu alana eklenen videoların devamlı olarak kalmasını sağlamış olacak.

İlk etapta 10K yani 10.000 ve üstü aboneye sahip kanalları için kullanılabilir hale getirilecek olan Youtube Reels özelliği daha sonrasında ise tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Youtube Topluluklar Paketi Geliyor

Youtube tarafından Topluluklar adını verdiği bir özellik paketi ile kullanıma sunulacak olan özelliğin Türkçe olarak nasıl adlandırılacağı ise henüz belli değil.

Kanal üzerinden yapılacak olan bu yayınlar normal videolar gibi sizi takip eden ve bildirimleri açan kullanıcılara da bildirim olarak gidiyor olacak.

Bu özelliğin şimdi ya da ilerleyen dönemde reklam amaçlı olarak kullanılması durumu da söz konusu. Ayrıca Youtube tarafından bu özelliği kullanabilmek amacıyla bir ücret talep edilip edilmeyeceği de belli değil.

Topluluklar adıyla gelecek olan pakette Reels özelliğinin yanında görsel, anket, yazı ve bir takım tartışma alanlarının açılması gibi ek özelliklerde kendisine yer bulacak.

Bu özelliklerde ilk etapta 10 bin ve üzeri abone sayısına sahip kanalların kullanımına sunuluyor olacak.

Hem Reels hem de Youtube Topluluklar paketinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu aşamada bir soru işareti.

Youtube tarafından bu özelliklerin önce Yüksek Aboneli Hesaplara özel olarak sunulması ve akabinde kademeli olarak daha düşük abonelere sahip kanallara entegre edilmesi bekleniyor.

Hikâyeler Özelliği Youtube Reels Adı İle Yakında Kullanıma Açılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir