Hotfile’da Pes Etti, Dosya Paylaşım Sektörüne Veda Etti

Son dönemde Bulut Depolama imkânlarının artmasına bağlı olarak ön plana çıkmaya başlayan Dosya Paylaşım Siteleri zor günler geçirmeye devam ediyor. MegaUpload sitesinden sonra pazardaki önemli oyunculardan olan Hotfile.com da kepek kapatma yoluna gitti.

Sektördeki Telif Yasalarının daha sıkı bir şekilde takip edilmeye başlanmasından sonra bir anda büyük bir operasyon geçiren MegaUpload sitesi barındırdığı Telif İçeren İçerikler sebebiyle kapatılmış, sistemin kurucuları sıkıntılı günler yaşamıştı.

Bundan sonra ise gözler diğer Paylaşım Sitelerine dönmüştü.

Pazarda RapidShare ile başa baş bir yarış içerisinde olan Hotfile.com adresi de barındırdığı Telif İçeren İçerikler sebebiyle artık daha fazla sektörde kalamayacağını anladı ve bu sabah sessiz sedasız kepenk indirdi.

Ancak bu işlem sırasında önemli bir sorunda ortaya çıktı. Anlık gelişen bir durum olması sebebiyle birçok kullanıcının Ücret ödeyerek aldıkları Premium Üyeliklerde sitenin kapanması ile yok oldu.

Hotfile.com şimdilik bu konuda bir açıklama yapmadı ancak binlerce kullanıcının yüklediği milyonlarda içeriği bir anda silmesi biraz sıkıntılı bir sürecin başlamasına sebep olabilir. Bu noktada firmanın Film, Müzik ve Program dışındaki dosyalar için bir Kurtarma Süreci başlatması bekleniyor.

Hotfile’da Pes Etti, Dosya Paylaşım Sektörüne Veda Etti
Hotfile’da Pes Etti, Dosya Paylaşım Sektörüne Veda Etti

Bununla beraber Dosya Paylaşım Siteleri bu şekilde sıkı bir takipte iken firma sahiplerinin de artık Telif İçerikli Paylaşımlara pek izin vermeyeceğini düşünebiliriz. Bu noktada Korsanla Mücadele noktasında aslında sistem en önemli noktaya, dosya paylaşım ağına bir darbe vurmuş durumda.

İlerleyen günlerde Dosya Paylaşım Sitelerinin geleceği noktasında yeni haberler gelecek gibi görünüyor. Hotfile firmasından sonra da sırada başka paylaşım siteleri olabilir.

Hotfile’da Pes Etti, Dosya Paylaşım Sektörüne Veda Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir