HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir

HP firması tarafından 2016 yılında pazara sürülmesi beklenilen HP Falcon isimli modeli ile Windows 10 Mobile serisinin Amiral Gemisi olacak gibi görünüyor.

Şubat ayında düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresinde  (MWC 2016) resmi olarak duyurulması beklenilen modelin Donanımsal Özellikleri ile de Microsoft Lumia 950XL serisine direkt rakip olması bekleniyor.

Cihazın Windows 10 İşletim Sistemine sahip olması özellikle HP markasının Akıllı Telefonlarını bekleyenleri de bu işletim sistemine kaydırabilir.

 

HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir
HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir

 

HP Falcon Modelinin Teknik Özellikleri Neler?

SnapDragon 820 İşlemci Ailesi ile pazara çıkması beklenilen HP Falcon serisi bu anlamda pazarın en iyi işlemcilerinden birisine sahip olacak.

5.8 inç boyutunda 2K Ekrana (2560*1440) sahip olması beklenilen modelin 32 GB ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama alanına sahip sürümü olacak.

Windows 10 İşletim Sistemine sahip olacak olan HP Falcon serisi 3 GB Ram Bellek ile de oldukça hızlı bir yapıda olacağını gösteriyor.

12 MP değerinde ÖN Kamera ve 20 MP değerinde ARKA Kameraya sahip olacağı düşünülen modelde 4K Video Çekimi de yer alacak gibi görünüyor.

 

HP Falcon
HP Falcon

 

HP Falcon İlk Olarak Kurumsal Satışa Çıkacak

Şubat ayında yapılacak olan kongre sırasında SnapDragon 820 serisini kullanan birkaç Amiral Gemisi pazara sürülecek.

Ancak HP rakiplerine göre biraz farklı bir satış politikası izleyecek gibi görünüyor.

Firmanın bazı pazarlarda  Kurumsal Müşterilere öncelik vereceği, Operatörlerin Kurumsal kanatları ile kampanyalar yapacağı ve sonraki aşamada Bireysel Satışa yöneleceği gelen haberler arasında.

HP firmasının daha önceki dönemlerde de Kurumsal Satışa öncelik veren ürünleri de pazara çıkmıştı.

 

HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir
HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir

 

Apple Karşısında HP Dayanabilir mi?

Son dönemde BlackBerry firmasının Kurumsal Pazardaki gücünü kaybetmesinden sonra bu alanda Apple önemli bir yol kat etmiş durumda.

Birçok firmanın üst düzey personeline iPhone serisi Akıllı Telefonlar dağıtılmış durumda. Aynı şekilde bazı firmalarda direkt Apple ürünlerini personellerine önermeye başlamış durumdalar.

Bu sebeple de HP firmasının pazara Güçlü Donanımsal Özelliklere sahip bir Akıllı Telefonla girmesi oldukça doğru bir tercih gibi görünüyor.

Ancak Windows 10 İşletim Sistemi eğer bu donanımı kaldıramaz ve başarılı bir performans gösteremezse yine sorun yaşanabilir.

Bunun dışında Kampanya ve Sözleşme bedelleri, Satış Fiyatı gibi diğer seçeneklerde HP Falcon serisinin pazardaki satışlarında belirleyici bir rol oynayacaktır.

HP Falcon Modeli Windows 10’un Sancak Gemisi Olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir