HTC 2013 Senesini Tek Amiral Gemisi Olan HTC One İle Kapatacak

Son dönemlerde ürettiği ürünlerden daha çok kısa sürelerde peş peşe Amiral Gemisi olarak nitelendirilen üst modeller üretmesi ile gündeme gelen HTC firması bu yanlışından HTC ONE modeli ile dönmeyi amaçlıyor.

2013 senesi içerisinde HTC ONE dışında Amiral Gemisi üretmeme kararı alan HTC firması 203 senesi sonuna kadar Tüm Ülkelerde tek üst model ile kendisine satış arayacak.

Geçtiğimiz 2012 senesine öne HTC One X modelini duyuran ve 2000 TL gibi bir fiyattan satışa sunan HTC firması hemen arkasından HTC One X+ modelini duyurmuş ve bu cihazın HTC One X modelinin yerini alacağını açıklamıştı. Daha sonralarında ise Bölgesel olarak satışa sunulan HTC ButterFly gibi modelleri pazara sunmuştu.

Tüm bu aksiyonla HTC firmasının müşteri gözünde değer kaybetmesine sebep olmaya yetti. Ürün alan kullanıcılar Amiral Gemisi olarak aldıkları bir modelin 3 ay sonra 2. Sıraya düşmesi konusunda sıkıntılarını açıkça belirtmekten kaçınmadılar.

HTC M7 Modeli HTC One Olarak Karşımıza Çıkmaya Hazırlanıyor
HTC M7 Modeli HTC One Olarak Karşımıza Çıkmaya Hazırlanıyor

Firmanın bu tarz üst model yarışına başladıktan sonra Güncelleme noktasında da geriye düşmesi 2011 senesinde önemli bir çıkış yakalayan HTC firması için 2012 senesinin düşüşe girmesi anlamına geliyordu.

Firmanın 2013 senesi içerisinde Windows Phone 8 modeli de dâhil olmak üzere Üst Segment Model üretmeyecek olması ile bir anlamda HTC ONE satışları da artış gösterecektir.

HTC 2013 Senesini Tek Amiral Gemisi Olan HTC One İle Kapatacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. HTC çok kaliteli ürünler çıkartmakta,fakat diğer bazı modeller gibi samsung hariç alt modellerinde ön kamera koymamayı tercih etmekte ayrıca da fiyatı maksimumda tutmakta, bu hem kullanıcıya hem de satıcıya dokunmakta,nokia geçtiğimiz yıllarda en dandik ürününde bile ön kameraya ve görüntülü konuşmaya önem vermiştir….HTC çok kaliteli bir ürün olmasına karşın fiyatlarını da aşşağı çekmeli iphone ile kazıklanıyoruz derken samsung ve htc fiyatlarını ipohe ile eşitledi…

    Cevapla