HTC Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi İçin Alt Sınırları Belirledi

Uzun bir süredir Android 4.1 Güncellemesi alacak olan HTC modelleri belirsizlik içerisinde idi. Bu belirsizlik HTC tarafından yapılan bir açıklama ile son buldu. Ancak bu açıklama birçok kullanıcı için bir anlamda hayal kırıklığı anlamına gelecek gibi görünüyor. HTC tarafından pazara sunulan birçok modelin Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi alamayacak olduğu bilgisini vermemiz gerekiyor. HTC tarafından […]Uzun bir süredir Güncellemesi alacak olan modelleri belirsizlik içerisinde idi. Bu belirsizlik tarafından yapılan bir açıklama ile son buldu. Ancak bu açıklama birçok kullanıcı için bir anlamda hayal kırıklığı anlamına gelecek gibi görünüyor.

tarafından pazara sunulan birçok modelin Güncellemesi alamayacak olduğu bilgisini vermemiz gerekiyor. HTC tarafından konulan sınıra göre 1 GB ve Üstü RAM oranlarına sahip olan cihazlara güncelleme gelecek. Altında kalan modeller ise güncelleme alamayacak.

Bu noktada firma tarafından verilen bilgilere göre Sesatin XE ve XL gibi modeller, One V serisi cihazlara güncellemesi yapılmayacak.

HTC Android 4.1 Güncellemesi İçin Sınırları Belirledi
HTC Güncellemesi İçin Sınırları Belirledi

 

Daha eski bir cihaz olan HTC EVO 3D modeli ise güncellemesi alacak 5 modelin arasına girmeyi başarmış durumda.

Jelly Bean Güncellemesi Alacak Olan HTC Modelleri

4.1 Jelly Bean Güncellemesi Alamayacak Olan HTC Modelleri

 • HTC Desire C
 • HTC One V
 • HTC Sensation XL
 • HTC Explorer
 • HTC Rhyme
 • HTC Sensation XE
 • HTC Sensation
 • HTC Cha Cha
 • HTC Salsa
 • HTC Incredible S
 • HTC Desire S
 • HTC Wildfire S

Bu listeye göre HTC firmasına yakın dönemde kullanıcılar tarafından yoğun bir tepki ortamı oluşacak gibi görünüyor.

Firma tarafından yapılan açıklamada Optimal kullanıcı deneyimini koruyabilmek adına böylesi bir karar aldıklarını belirtilmesine rağmen kullanıcılar açısından pek de değerli bir açıklama olmamış gibi görünüyor.

Firmanın tepkilerden sonra 512 MB Alt sınıra inebilmesi ise kuvvetli bir ihtimal gibi görünüyor. Çünkü listedeki birçok cihazın RAM oranı 768 MB seviyesinde.

  HTC M7 One Modelinin Yeni Serisi HTC M8 Hazırlanmaya Başlandı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

11 yorum

 1. Bir çok kişi 4.1.2 için çok şey diyor ama HTC ile direk telefonla görüştüm. bu güncellemeyi verme gibi bir niyetleri yok. ben samsung’a dönüyorum.
  EVO 3D ise çöpe

 2. HTC evo 3d kullanıcısıyım daha demin baktım hala güncelleme gelmedi diyor. Bu işte bu hikmet var ama! Ne zaman çıkacak acaba?

 3. Haktan senin verdiğin bilgi kesin ise burdakiler yalan bizi kandiriyorlarda senin yazdığında desire c 4.1 guncellemesi alicakken benim desire x imin listede olmamasi size mantıklı geliyormu?

 4. saçma sapan bilgi verip insanları yanlış bilgilendirmede bulunmayın!!! iyice araştırın kesin bilgiyi nerden aldınızda konuşuyorsunuz!!!

  KESIN VE RESMI BILGI AŞAGIDAKI GIBIDIR!!!

  4.1 Jelly Bean alacak modeller:

  HTC One X
  HTC One S
  HTC One V
  HTC One XC
  HTC One XT
  HTC DROID Incredible 4G LTE
  HTC EVO 4G LTE
  HTC EVO V
  HTC EVO 3D
  HTC Sensation
  HTC Sensation 4G
  HTC Sensation XE
  HTC Sensation XL
  HTC Amaze 4G
  HTC Raider
  HTC Rezound
  HTC Desire C
  HTC Desire V
  HTC Desire VT
  HTC Desire VC

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status