HTC Beats Audio Kulaklık Hediyesini Durdurdu

HTC firması %51’lik dilimini satın aldığı Beats Audio firmasının kulaklıklarını telefonlarının yanında hediye etmekten vazgeçti. HTC tarafından daha önce HTC Sensation XE ve HTC Sensation XL modelleri ile birlikte ücretsiz olarak sunulan Beats Audio kulaklıklar istenilen başarıyı yakalamayınca firma bundan vazgeçti.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre yeni dönemde gelecek olan cihazlarda Beats Audio Logosu yine bulunacak ve cihaz içerisinde bulunan Ses Profili yüklü olarak sunulacak. Firma tarafından özel olarak üretilen ses çipi de cihazların içinde dâhili olarak bulunacak.

Ancak firma bunların yanında Beats Audio kulaklık vermeyecek.  HTC cihazlarının destek noktasında sıkıntı yaşamayacağı Beats Audio kulaklılara sahip olmak isteyenler ayrıca bir ödeme yaparak kulaklığı almak durumunda kalacak.

Firmanın kulaklıkları bazı özel modeller dışında hiçbir modele eklemeyeceği gerçeği aslında kullanıcı için büyük bir kayıp değil. Çünkü içerisinde ses çipi yüklü olacak cihazları satın alanlar başka markalı kaliteli kulaklıklar ile de bu ses seviyesini görebilirler.

İsteyen yine Beats Audio kulaklık alabilecek ve kullanabilecek. Bu durumda bir anlamda ihtiyacı olana satış yapma mantığı ile ilerleme durumunu gösteriyor.

HTC nin pazara sunmaya hazırlandığı One serisinde de Beats Audio logosu bulunacak. Ancak firmanın kutu içeriğinde normal bir kulaklık barındırdığı biliniyor. Yani One serisi ile birlikte Beats Audio serisi kulaklıklara veda edilmiş olacak.

 

HTC Beats Audio Kulaklık Hediyesini Durdurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir