HTC Butterfly Aqua duyuruldu

HTC markası son yıllarda ürettiği akıllı telefonlar ve geliştirdiği teknolojiyle akıllı telefon teknolojisinde ön sıralarda yerini alıyor. HTC’nin Japonya için hazırladığı J Butterfly modeli yapılan resmi etkinlikte kısıtlı bir bölge için satışa sunulacak Butterfly 2 adlı uluslararası versiyonuna kavuştu.

J Butterfly ve Butterfly 2 modelleri aslında HTC One M8 modeline benzese de pek çok açıdan farklılıklar göze çarpıyor. Öncelikle One M8’in metal gövdesi yerine polikarbonat malzeme kullanılmış. BoomSound hoparlör ve ön kamera yerleşimi farklılaşırken iyi bir müzik ve ses kalitesiyle, iyi çekim ön kamera özelliği sunulmuş. IP57 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olan cihazın bağlantı noktalarının kapatılmasına ihtiyaç duyulmamış.

HTC arka tarafta yine Duo Camera teknolojisine yer verirken ana kamera 13MP çözünürlükte ve derinlik algılayan diğer sensör ise 2MP çözünürlüğünde karşınıza çıkıyor. One M8 modelinde ise Ultra Pixel teknolojisi yer almaktaydı. HTC ayrıca BoomSound hoparlörler için JBL’den sinyal işleyici yardımı almış.

HTC Butterfly Aqua
HTC Butterfly Aqua

2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 AC yongaseti 5MP çözünürlükte ön kamera, 5 inçlik Full HD S-LCD 3 ekrana sahip geniş bir telefon özelliği taşıyor. Ayrıca Android 4.4 işletim sistemi ve 2GB RAM, 16GB/32GB artırılabilir hafızaya sahip akıllı telefon, hızı ve yüksek depolama alanını bir arada veriyor. MicroSDXC desteği, 2700mAh gücünde batarya şeklinde özelliklerini ekleyebiliriz.

HTC Butterfly 2 öncelikle Tayvan’da gelecek ay satışa çıkacak. Sonrasında ise Hong Kong, Malezya, Singapur ve Tayland’da piyasaya sürülecek. Fiyatı ise henüz bilinmiyor.

HTC Butterfly Aqua duyuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir