HTC Desire 600 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

HTC One serisinden sonra Orta Seviye modellere ağırlık vermek isteyen HTC firması HTC Desire 600 adını verdiği yeni modelini tanıttı.

Sense 5 ara yüzü ile pazara sunulan HTC Desire 600 modeli abisinden birçok özellik kapmış gibi görünüyor. HTC One modelindeki gibi Çift Hoparlör ve BoomSound özelliğini barındıran Desire 600 modelinde BlinkFeed özelliği de unutulmamış.

SnapDragon 200 işlemci ailesi ile karşımıza çıkan Desire 600 modelinde 1.2 Ghz’lik Dört Çekirdekli bir işlemci kullanılmış. ARM Cortex A5 mimarisini temel alan bu işlemci ile Adreno 203 Grafik birimi kullanılmış durumda.

Yazılımsal olarak HTC One gibi karşımıza çıkan ancak Donanımsal anlamda biraz daha aşağı seviyede tutulan HTC Desire 600 modelinde 4,5 inçlik Super LCD2 teknolojisine sahip 960*540 piksellik bir ekran kullanılmış durumda.

 

HTC Desire 600 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
HTC Desire 600 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

 

1 GB Ram ve 8 GB Depolama alanına sahip olan Desire 600 modelinde 8 MP’lik bir arka kamerayla karşımıza çıkan modelde ön kamera 1,6 MP olarak belirlenmiş. 720p Video kaydı yapabilecek olan arka kamera orta seviye cihazlara göre oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

HTC‘nin yeni teknolojilerinden Zoe ve tüm yeni çekim tekniklerini kullanacak olan telefon, Bluetooth 4.0, NFCWiFi b/g/n, GPU veGLONASS gibi kablosuz teknolojileri destekleyecek.

Çift Sim Kart destekli olarak pazara çıkacak olan Desire 600 modeli Beats Audio ses çipi, 1860 mAh’lik batarya ve Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi kullanılmış durumda. Bataryanın çıkarılabilir yapıda olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ama Desire modellerinin genelde bataryası çıkarılabilir şekilde tasarlanıyor.

 

HTC Desire 600 Black - White
HTC Desire 600 Black – White

 

İlk olarak Rusya, Ukrayna ve Ortadoğu pazarlarında satışa çıkması beklenilen HTC Desire 600 modelinin 1000 – 1300 TL gibi bir fiyat aralığında Türkiye pazarına sunulması bekleniyor.

 

HTC Desire 600 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir