HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

HTC Zara ismi ile birkaç aydır basına sızdırılan HTC Desire 601 modeli orta seviye kullanıcılar için tasarlanan bir nevi HTC One modelinin küçük kardeşi olarak ele alınabilir.

Krait Tabanlı Qualcomm SnapDragon 400 serisi 1,4 GHz’lik Çift Çekirdekli bir işlemci ile kullanıcı karşısına çıkan HTC Desire 601 modeli Adreno 305 GPU serisiyle oldukça başarılı bir kullanım sunuyor.

4,5 inçlik 540*960 piksellik qHD Ekran ailesine sahip olan modelde kullanılan ekranın türü ise TFT tabanlı ve 245 ppi piksel aralığına sahip. Bu sayede ekranın boyutundan kaynaklı olarak kullanıcı açısında hiçbir sıkıntı veya kötü görünüm ortaya çıkmamış oluyor.

1 GB Ram ve 8 GB Dahili Depolama alanı ile pazara çıkacak olan Desire 601 modelinde HTC One serisindeki Alüminyum Kasa yerine Desire serisinde kullanılan Plastik kaplama kullanılmış. Micro SD Kart desteği ile gelen cihaz ele alındığında malzeme kalitesi ile oldukça sağlam bir imaj çizebiliyor.

HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları
HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü ile gelen ve Sense 5.0 Ara Yüzüne sahip olan Desire 601 modelinde ayrıca HTC ZOE ve BlinkFeed özellikleri de kullanıcılara sunuluyor.

HTC One serisindeki gibi BoomSound Desteği ve Çift Hoparlör sistemine sahip olacak olan modelde Beats Audio Ses Profilleri de yer alacak. Bu sayede de kullanıcılar HTC Desire 601 modelinden kusursuz bir ses deneyimi elde edebilecekler.

Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi, Sense Voice gibi donanımsal ve yazlımsal özellikler ile satışına başlanacak olan Desire 601 modelinde 5 MP’lik arka kamera ve VGA formatında ön kamera mevcut. 1080p video çekim özelliği, Slow Motion adını verdiğimiz yavaşlatılmış video çekimi, flash desteği ve bişrçok yazılımsal özellik ile desteklenen 601 modelinin kamerası oldukça iyi iş görecek gibi görünüyor.

HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri
HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri

2100 mAh’lik bir batarya ile kullanıcıya sunulacak olan model ile 12,8 saatlik 3G konuşma süresine sahip olunurken 440 saatlik bir bekleme süresi de mümkün olacak. Ancak bu rakamlar firma tarafından açıklanan ve normal kullanımda bir türlü yaklaşılamayan rakamlar.

Şuan pazarda olan Samsung Galaxy S4 Mini modelinin yanında HTC One Mini modeli ile de rahatlıkla çarğışabilecek yeteneklerde olan HTC Desire 601 modelinin hangi fiyat seviyesinden pazara çıkacağı ise satışını ciddi oranda etkileyecektir.

Henüz resmi fiyat belli olmamış olsa da Desire 601 modelinin 1200 TL civarı yerine 1000 TL civarından satışa çıkması pazardaki Samsung Galaxy S4 Mini ivmesinin bu modele kaymasına sebep olabilir.

 

HTC Desire 601 Modelinin Özellikleri, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir