HTC İstifalar İle Sarsılmaya Devam Ediyor

Son dönemde ürettiği modeller ile atak yapan ve satışlarını arttırmayı başaran HTC firmasının üst yönetiminde huzursuzluklar büyümeye ve istifalarla sonuçlanmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Ürün Şefi Kouji Kodera’nın istifası ile başlayan iç gerginlik dedikoduları dün yaptığı açıklama ile firmadan ayrılan HTC Asya CEO’su Lennard Hoornik’in gidişiyle daha da kuvvetlendi.

Yaklaşık olarak 2 aydır izinde olan ve kendisine düşünme süreci yaratan HTC Asya CEO’su Lennard Hoornik yaptığı basın toplantısı sonrasında HTC firmasından ayrıldığını kamuoyu ile paylaştı.

HTC İstifalar İle Sarsılmaya Devam Ediyor
HTC İstifalar İle Sarsılmaya Devam Ediyor

Bu iki istifadan önce HTC Küresel İletişim Başkan Yardımcısı Jason Gordon, Küresel Perakende Pazarlama Başkanı Rebecca Rowland, Dijital Pazarlama Başkanı John StarkWeather ve Ürün Strateji Başkanı Eric Lin gibi isimler HTC’den istifa etmiş ve sektördeki farklı firmalar ile yollarına devam etme kararı almışlardı.

Peşpeşe yönetici kaybeden HTC firmasının bu sorunu satışlarına yansıtmayacağı birt gerçek. Ama bu istifalar sonrasında firmanın özellikle Borsa’da kayıplar yaşaması beklenebilir.

 

HTC İstifalar İle Sarsılmaya Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir