HTC J ButterFly Dünya Pazarında Satışa Çıkacak (Özellikler ve Yorumlar)

Daha önce haberini yaptığımız HTC J Butterfly modeli öncelikli olarak Japonya pazarına sunulmak amacı ile satışa çıkarılmış ve tanıtılmıştı. Daha sonra da ABD pazarına bu ürünün aynı özelliklerine sahip olan ikiz kardeşi HTC DroidDNA ve HTC Deluxe modelleri sunulmuştu. Ancak Global Pazar için bir model ortaya atılmamıştı.

Son gelen haberler ise HTC firmasından üst düzey bir cihaz bekleyen kullanıcılar için oldukça etkili ve güzel bir haber olarak ele alınabilir. Çünkü Japonya pazarına özel olarak üretilen HTC J ButterFly modeli artık Türkiye gibi Avrupa ülkelerinde de satılacak.

Peki, HTC J Butterfly modelinin özellikleri nelerdir. Dilerseniz bir göz gezdirelim.

Öncelikle cihazımızda 5 İnç FULL HD ekran kullanılmış durumda. Yani bir anlamda Samsung Note 2 modeli için bir rakip geliyor diyebiliriz. Cihazda kullanılan ekran türü Super LCD 3 teknolojisi olarak adlandırılmış durumda. Bu noktada HTC One X modelinde kullanılan Super LCD 2 ürününe göre çok daha başarılı bir performans alabilmeniz mümkün oluyor.

HTC J ButterFly Türkiye Yolunda
HTC J ButterFly Türkiye Yolunda

İnç başına 440 ppi değeri sunan HTC ButterFly modeli bir anlamda Dünyanın En İyi Ekranına sahip cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Hem yüksek PPI değerleri hem de kullanılan 3. Nesil ekran oldukça başarılı bir ikili oluşturmuş durumda. Yani HTC ButterFly oldukça iddialı bir ekran yapısına sahip olacak.

Diğer modellerde olduğu gibi 1.5 GHz’lik b ir frekansta çalışan Qualcomm firmasının Krait mimarisine sahip olan 28 nm teknolojisi ile üretilmiş olan SnapDragon S4 Pro APQ8064 model işlemci ile desteklenen ürün bir anlamda performans noktasında da hiçbir şeyden ödün vermeyeceğim demeyi başarıyor.

Standart olarak Adreno 320 GPS’su ve 2 GB Çif Kanal Teknolojisine sahip Ram belleği ile gelen cihazda kullanıcıya dâhili olarak 16 GB hafıza sunulmuş durumda. Ayrıca MicroSD Kart ile bu alanı arttırabilmeniz de mümkün.

HTC One X modelinde kullanılan kaliteli çekim özelliklerine sahip, F 2.0 diyaframlı kamera bu cihazda da kullanılmış durumda. Yani 8 MP’lik kamerası Full HD video çekimi, Video Kayıt sırasında fotoğraf çekme gibi ekstra özellikler de cihazımızda bulunuyor.

Bluetooth 4.0, Wi-Fi, NFC, LTE gibi donanımsal özellikleri bünyesinde barındıran HTC J ButterFly modeli Android 4.1 Jelly Bean sürümü ile hali hazırda satılıyor. Avrupa ülkelerine de bu işletim sistemi ile dağılması ve sonrasında Android 4.2 güncellemesi almasını bekleyebiliriz.

Cihaz her noktadan rakiplerine toz attıracak gibi görünse de en önemli noktada yine faka basmış durumda. HTC modellerinin bitmek bilmez bir derdi haline gelen çabuk batarya bitmesi sorunu bu cihazda da karşınıza çıkacaktır. Çünkü kullanılan Batarya 2020 mAh lik bir batarya olarak seçilmiş.

Bu batarya sorunu 5 İnçlik, Yüksek kalitede yayın yapan bir cihaz için pek de tatminkâr sonuçlar ortaya koyamayacak gibi görünüyor. Ve yine HTC kullanıcıları günün sonunu göremeden telefonlarını şarj etmek durumunda kalacaklar.

 

Editör Notu

Cihaz oldukça başarılı gibi görünüyor. Özellikle Ekran Çözünürlüğü noktasında gelen haberlere göre Samsung Galaxy Note 2 modelini geçmiş durumda. Diğer özelliklere baktığımızda ise ekran farkı dışında çok büyük bir fark göze çarpmıyor.

Firma biraz da Batarya Sorununa ilgi gösterip şu sorunu ortadan kaldırılabilir bir hale soksa şuan ki konumundan daha üst seviyelere çıkacak. Ama bakalım bu ne zaman olacak.

 

HTC J ButterFly Özellikler

 

İşlemci – İşletim Sistemi

İşlemci Ailesi  Qualcomm SnapDragon S4 Pro MDM9615 + APQ8064 (1.5GHz) Dört Çekirdekli
İşletim Sistemi  Android ™ 4.1
Ram  2 GB
Dahili Bellek  16 GB
Harici Bellek Yuvası  MicroSD Kart – 32 GB’a kadar

 

Bağlantı Türleri

Wi-Fi Wi-Fi IEEE 802.11 a / b / g / n (2.4GHz/5GHz)
Bluetooh 4.0 Bluetooth ® Ver.4.0/BLE (HSP, HFP, AVRCP, OPP, SPP, PBAP, HID, FTP, PAN, A2DP, DUN)

 

Kamera Özellikleri

F2.0 Kamera Değeri
Arka Kamera 8 MP Arka Kamera
Ön Kamera 2.1 MP Ön Kamera
Video Full HD Video
Video Çekerken Fotoğraf Çekebilme

 

Görüntü Boyutu

Fotoğraf  3264 x 1840 (16:9)
Video 1920 x 1080 (1080P)

 

Batarya Özellikleri

Pil Kapasitesi 2020mAh
Şarj Dolum Süresi  Yaklaşık 170 dakika
Konuşma süresi Yaklaşık 750 dakika
Sürekli bekleme süresi Yaklaşık 360 saat (3G) / 270 saat (LTE)

 

HTC J ButterFly Dünya Pazarında Satışa Çıkacak (Özellikler ve Yorumlar)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir