HTC M7 Modeli Şekillenmeye Başladı

HTC tarafından 2013 senesinde en fazla umut bağlanan modellerden birisi olacak olan HTC M7 modeline ilişkin bazı sızıntılar başladı.

Firma tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak pazarda HTC M7 modelinin özellikleri hakkında çeşitli sızıntı haberler dolaşmaya başladı bile.

Global Pazarda satışa çıkarılacak modeller arasında yer alacağı düşünülen HTC M7 modelinin 5 inç yerine 4.7 İnç seviyesinde Full HD bir ekrana sahip olacağı planlanıyor.

Qualcomm tarafından üretilen SnapDragon S4 ailesinden bir işlemci ile pazara sunulması beklenilen cihazın 1.7 GHz lik Quad Core ( 4 Çekirdekli) bir işlemci yapısı ile geleceği kesin gibi bir şey. Bu arada hızın 2.0 GHz lik bir seviyeye çıkması gibi bir ihtimalde var.

HTC M7 Kod Adlı Yeni Ürün Yavaş Yavaş Şekillenmeye Başladı
HTC M7 Kod Adlı Yeni Ürün Yavaş Yavaş Şekillenmeye Başladı

4,7 İnç bir ekrana sahip olacak olan cihazın Full HD 1920*1080p çözünürlük sunması ve 468 ppi gibi bir değer ile pazardaki en kaliteli ekrana sahip cihazlar listesinde ilk sıralar çıkması bekleniyor.

Adreno 320 model bir GPU ile gelmesi beklenilen HTC M7 modelinde LTE desteği de dahili olarak sunulacak. 2 GB Ram seviyesini standart olarak pazara sunulacak olan cihazın 16 GB ve 32 GB lık versiyonlara sahip olması bekleniyor. SD Kart desteği ise henüz belli değil.

Android 4.2 İşletim Sistemi ile gelmesi beklenilen HTC M7 modelinin o dönemde kadar Android 5.0 sürümünün çıkması durumunda ise yeni sürümle gelmesi gibi bir ihtimalle de karşılaşabiliriz. Bu arada Sense sürümünün ise Sense 5 olarak güncellenmesi bekleniyor.

13 MP’lik arka kamera ve 2 MP’lik ön kamera ile satışa sunulması beklenilen cihazın ImageSense adı verilen ve HTC tarafından üretilen özel bir imaj çipi ile pazara sunulması bekleniyor. Bu çalışma ile pazardaki önemli rakiplerinden fotoğraf çekimlerinde geride kalmamayı düşünüyor.

CES 2013 fuarında açıklanması gibi bir durum olsa da HTC firmasının bu tanıtımını MWC 2013 fuarına saklaması daha doğru bir adım olacak gibi görünüyor. Çünkü CES 2013 başladı ve HTC’den şu aşamada bu yönde bir çalışma henüz gelmiş değil.

Bakalım 2013 senesine hızlı giriş yapan SONY ve HTC firması tanıtacakları yeni modeller ile ne kadar bir başarı yakalayabilecekler. Sony Xperia Z, Sony Xperia ZL, HTC M7, Samsung Galaxy S4, LG Optimus G2, Apple iPhone 5s gibi modeller 2013 senesinde nasıl bir Pazar payına hakim olmayı başaracaklar.

HTC M7 Modeli Şekillenmeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir