HTC M7 Modelinin Görsel ve Teknik Bilgileri Sızmaya Devam Ediyor

HTC için 2013 senesinde pazara sürülecek İlk Amiral Gemi olma özelliğini taşıyacak olan HTC M7 (HTC Hero) Modeli için bazı görseller ve teknik bilgiler basına sızdırılmaya başladı.

Henüz ortada net bir durum yok ancak MWC 2013 fuarında açıklanması beklenilen HTC M7 modeli ile ilgili olarak bazı görsel ve teknik detaylar Mobil Telefon Pazarına sızdırıldı.

HTC Hero yada HTC M7 adı ile pazara sürülmeye hazırlanılan ve üzerinde ince elenip sık dokunulan ürünün 2013 senesinde HTC firmasını taşıyacak, rekabette bir adım öne taşıyacak özellik ve görsele sahip olması için firma tarafından yoğun bir çalışma yapılıyor gibi görünüyor.

Rakiplerinin aksine 5 İnç yerine 4.7 İnçlik Full HD bir ekrana sahip olması beklenilen HTC M7 modelinin 468 ppi değerleri ile oldukça keskin bir görüntü seviyesine ulaşılacağı düşünülüyor.

HTC M7- HTC Hero Modelinin Görseli
HTC M7- HTC Hero Modelinin Görseli

Qualcomm firması tarafından üretilen SnapDragon serisi işlemcileri kullanacak olan modelde S4 Pro veya 600 serisi işlemcilerden hangisinin kullanılacağı ise henüz belli değil. 1,7 GHz lik Quad Core (Dört Çekirdek) işlemciye sahip olacak cihazın Adreno 320 serisi Grafik Birimine, 2 GB Ram ve 32 GB Dâhili hafızaya sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca 64 GB’a kadar da arttırılabilir hafıza desteği cihazın özellikleri arasında.

Sony Xperia Z serisi gibi 13 MP’lik bir arka kameraya sahip olacağı düşünülen cihazın ön bölümünde de 2 MP’lik bir kamera daha olacak. Ön ve Arka kameraları ile Full HD Video çekebilme imkanı sağlayan cihazın bu noktada rekabette geri kalmamak adına sıkı bir çalışma yürüttüğünü söyleyebiliriz.

Android 4.2 Jelly Bean sürümü ile gelmesi beklenilen HTC M7 modelinin Sense 5.0 Ara Yüzüne sahip olması da kesin gibi görünüyor.

Şu aşamada halen net bilgiler gelmese de bu sızdırılan bilgilerin de oldukça kuvvetli bir kaynağa sahip olduğu bilgisini verelim. Yani gerçek çıkma ihtimali oldukça yüksek.

2013 senesinde ilk olarak tanıtılan Sony Xperia Z modelinden sonra pazara sunulacağı düşünülen HTC Hero veya HTC M7 modeli de oldukça fazla ilgi toplayacaktır. Sonrasında ise gözler Samsung Galaxy S4, LG Optimus G2 ve Apple iPhone 5S serilerine çevrilecektir.

HTC M7 Modelinin Görsel ve Teknik Bilgileri Sızmaya Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir