HTC M7 One Modelinin Yeni Serisi HTC M8 Hazırlanmaya Başlandı

HTC One (M7) modeli ile 2013 yılına iyi bir giriş yapan ve beklentilerin aksine iyi bir satış rakamına ulaşan HTC firması 2014 senesinde pazara sunacağı HTC M8 modeli için çalışmalara başladı.

HTC M8 modelinde bu seneki gibi Yekpare Alüminyum kasa kullanacak olan HTC firması büyük ihtimalle ekranı da 4.7 İnç veya 5 İnç seviyesinde tutacak.

Full HD özellikli bir ekrana sahip olması beklenilen 2014 model HTC One modelinin 4 Ultra Piksel kamera sistemini bir üste taşıması bekleniyor. Bu noktada isim olarak ne kullanılır bilinmez ama Nokia tarafından pazara sunulan 41 MP’lik ürünü geride bırakacak bir kalite geleceği düşüncesi hâkim durumda.

2013 senesinde yaşadığı Kasa sorununu bir daha yaşamak istemeyen HTC firmasının modelin üretimi için kasa üretimine daha önce başlaması, bu sayede HTC M8 modelini duyurduktan hemen sonra başarılı bir stok sayısı ile satışa çıkması bekleniyor.

HTC M7 One Modelinin Yeni Serisi HTC M8 Hazırlanmaya Başlandı
HTC M7 One Modelinin Yeni Serisi HTC M8 Hazırlanmaya Başlandı

SnapDragon 800 serisi işlemci ile gelmesi beklenilen ve 2.0 Ghzlik Dört Çekirdekli bir işlemci hızı sunması düşünülen modelde bu sene Samsung Galaxy S4 modelinde kullanılan sistem de kullanılabilir. Bu durumda SnapDragon 800 ve SnapDragon 40 serisi çift işlemci tercih edilecektir.

Batarya noktasında yaşanan sıkıntıları çözen HTC firmasının HTC One M8 modelinde daha güçlü bir batarya ile pazara çıkması, Android 4.3 veya Android 5.0 işletim sisteminin getirdiği tasarruf ile de 24 saati geçem bir aktif kullanım süresi sunması bekleniyor.

Bakalım HTC firması bu noktada bu sene kendisini ipten alan HTC One modeli için 2014 yılında nasıl bir donanımsal ekleme yapacak ve pazara nasıl bir ivme ile giriş yapacak.

 

HTC M7 One Modelinin Yeni Serisi HTC M8 Hazırlanmaya Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir