Pasaport Kayıt İşlemleriHTC Markası Asus Tarafından Satın Alınabilir

HTC Markası Asus Tarafından Satın Alınabilir

Akıllı Telefon Pazarında son dönemde zor günler geçiren HTC markası için Asus kanadının beklemede olduğu ve her an bir alımın gerçekleşebileceği konuşulmaya başlandı. Pazara sürdüğü Tepe Modeller ile adından söz ettiren ancak bir türlü istediği başarıyı ve satış grafiğini elde edemeyen HTC Markası özellikle HTC One M9 serisinden sonra sıkıntılı bir sürece girmişti. Yüksek Fiyattan […]


Pazarında son dönemde zor günler geçiren HTC markası için kanadının beklemede olduğu ve her an bir alımın gerçekleşebileceği konuşulmaya başlandı.

Pazara sürdüğü Tepe Modeller ile adından söz ettiren ancak bir türlü istediği başarıyı ve satış grafiğini elde edemeyen HTC Markası özellikle HTC One M9 serisinden sonra sıkıntılı bir sürece girmişti.

Yüksek Fiyattan pazara giriş yapan modellere sahip olan serinin bir gibi Fan Kitlesine sahip olmaması Tasarım ve Malzeme Kalitesi ne kadar yüksek olsa da HTC için her daim bir handikap oldu.

Asus ZenFone 2 Lansman Toplantısı
ZenFone 2 Lansman Toplantısı

 

Mobil Pazarın Yükselen Markası Beklemede

serisini pazara süren ancak beklediği ilgi ve satış rakamına bir türlü ulaşamayan Asus firması hemen sonrasında Fiyat Performans ürünü olan serini pazara sürmüş ve bir anda hesaplanmayan bir satış rakamına ulaşmayı başarmıştı.

Aynı satış politikasını Asus ZenPower Taşınabilir Şarj Cihazında da uygulayan firma 2 modeli ile de pazarda geçici olmayacağını kanıtlamış oldu.

Son gelen haberler ise Asus firmasının Tepe Ürünlerde de iddialı olacağı yönünde.

Asus ZenFone 2
2

 

Hedef Sadece Marka Değil

Asus cephesinin sadece HTC Markasını bünyesine katmaktan ziyade farklı bir çalışmaya girişmesi bekleniyor.

İddialara göre Asus firması, HTC’nin yıllardır elinde topladığı ve ürettiği Patentler ile birlikte Bilgi Birikimi ve Ar-Ge Çalışmalarını da eline almış olacak.

Bu sayede hem Asus hem de HTC markalı ürünlerin Üretim ve Pazarlamasında daha rahat adımlar atılacak, daha deneyimli ekiplerle çalışılma imkânına sahip olunacak.

Asus’un finans yöneticisi David Chang’in; Asus’un HTC’yi satın alma planı için yönetim kurulu görüşmelere ve analizlere başladığını dile getirmesi bu iddiaları daha da güçlendiriyor.

HTC Markası Asus Tarafından Satın Alınabilir
HTC Markası Asus Tarafından Satın Alınabilir

Asus Markası Pazar Lideri Halini Alabilir

firmasının Nokia firmasından daha az hata yaparak aldığı Pazar Liderliği çok yakında Asus firmasına geçebilir.

Az ama Makul fiyattan ürün üreten ve bu ürünlere Güncelleme Desteği sunan Asus firması sık ve kafa karıştıran birçok model üreten firmasını yakın dönemde bir HTC alımı ile takibe alabilir.

Hem fiyatta uygun çözümler sunan hem de ürün kalitesini ciddi anlamda yükselten Asus firması ZenFone 2 serisi ile Donanımsal Açıdan da kendi çalışmalarını ileriye taşımış durumda.

HTC firmasının olası bir alım ile Asus Cephesine geçmesi durumunda ise HTC One serisinin Asus & HTC işbirliği ile hem daha uygun fiyata hem de çok daha yüksek özelliklere sahip olarak pazara sürülmesi mümkün.

Böyle bir alım sonrasında son dönemde sıkça sorun yaşanan SnapDragon İşlemci Ailesinden İntel Atom İşlemci Ailesine geçilmesi ve HTC One M10 modelinin Atom İşlemcili ve 4 GB Ram ile gelmesi beklenebilir.

  Asus ZenFone 4 Kullanıcı Yorumları – ZE554KL (Soru – Sorun – Şikâyet – Öneri)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status