HTC One 2 (M8) Modelindeki İkinci Kameranın Ne İşe Yaradığı Ortaya Çıktı

HTC kanadı tarafından One 2 (M8) modeliyle alakalı resmi bir açıklama 25 Mart tarihinden önce gelmeyecek gibi görünüyor. Ancak Telstra gibi Operatörler cihazla alakalı bazı detaylı bilgiler yayınlamaya başladı.

Resmi olarak Donanımsal Özellikleri hakkında sadece sızdırılan videolardan gördüğümüz bilgilere sahip olduğumuz HTC M8 modelinin Çift Arka Kamera ile pazara çıkacağı kesinlik kazanmıştı.

Ancak Çift Arka Kamera ne işe yarayacaktı, Kullanıcıya nasıl bir deneyim sunacaktı onunla alakalı hiçbir bilgi verilmemişti. Ancak bu konuda Telstra tarafından yayınlanan broşür bizlere oldukça net bir bilgi sunmuş oldu.

HTC One 2 (M8) İçin Pazara Çıkış Tarihi Belli Oldu
HTC One 2 (M8) İçin Pazara Çıkış Tarihi Belli Oldu

HTC M8’deki Çift Kamera Ne İşe Yarayacak

Sızdırılan broşürdeki bilgilere göre ikinci kamera çekim gücünü arttırmak için değil, çekime çeşitli etkiler sunmak amacı için kullanılacak.

Daha önce 3D Çekim yapan HTC 3D Evo modelindeki gibi HTC One 2 M8 modelinde de 3D Fotoğraf Çekimi yapılabilecek, fotoğraflara daha fazla derinlik kazandırılabilecek, çekim esnasında daha fazla noktaya odaklama yapılabilecek.

Bu özelliklerin dışında özellikle Bokeh* Özelliği sayesinde de yapılan çekimlere daha fazla profesyonel bir hava katılabilecek. Bir anlamda Akıllı Telefonlar ile Profesyonel Fotoğraf Makinaları arasındaki büyük farklarda yavaş yavaş kaldırılmış olacak.

HTC One 2 M8 Arka Kamera
HTC One 2 M8 Arka Kamera

HTC One 2 M8 Modelinde Çift Dokunmayla Açılan Ekran Kilidi Olacak

Sony Xperia Z ve LG G2 modelleri ile hayatımıza tam anlamıyla giriş yapan, Ekrana Çift Dokunmayla Uyandırma özelliği artık HTC M8 modelinde de yer alacak.

Ekrana parmakla iki kez peş peşe dokunduğunuzda cihaz Bekleme Modundan çıkacak ve ekran aktif hale gelecek.

Bu özelliğin Sense 6 Ara Yüzü ile geleceğini düşünüyoruz. Bu sebeple de bu tarz Yazılımsal Detayların HTC tarafından HTC One gibi bir alt seride kalan Amiral Gemilerine de bir güncelleme ile sunulmasını bekliyoruz.

HTC One 2 M8 Çift Dokunma
HTC One 2 M8 Çift Dokunma

HTC One 2 M8 Modeli 25 Mart 2014 Tarihinde Tanıtılacak

HTC için 2014 yılının Amiral Gemisi olacak olan HTC M8 modeli 25 Mart 2014 tarihinde HTC tarafından yapılacak olan Tanıtım Etkinliği ile Resmi olarak son kullanıcıya tanıtılacak.

Büyük bir beklenti oluşturan One 2 modelinin Pazardaki rakipler açısından da merakla beklendiğini, Samsung Galaxy S3 Premium modeli için Samsung firmasının pusuda olduğunu da söylemeye gerek bile yok aslında.

Bokeh: Fotoğraf çekimlerinde en önde olan cisim net bir hale getirilir. Arka kısımda ise özellikle çeşitli renklerdeki ışık kaynakları ve yansımaları flu olarak kendilerine yer bulurlar. Bu sayede arkada bir ışık cümbüşü yaşanırken, ön kısımda ise netlik kazandırılan öğeye derinlik verilerek daha fazla ön plana çıkması sağlanmış olur.

HTC One 2 (M8) Modelindeki İkinci Kameranın Ne İşe Yaradığı Ortaya Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir