HTC One 2 (M8) Modelinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

HTC markasının 2014 Amiral Gemisi olacak olan HTC One 2 M8 modeli ile alakalı sürekli bir bilgi akışı var. İşte son gelen haberlere göre HTC One 2 M8 modelinin Teknik Özellikleri.

Öncelikli olarak cihazda Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi ve Sense 6.0 Mobil Ara Yüz kullanılacak. Bu zaten baştan beri bilinen bir bilgi idi. HTC One M7 serisi bile 4.4 sürümüne yükselmek üzere iken M8 için daha aşağısı düşünülemezdi.

Ekran noktasında 5 İnçlik bir ekranın yanında firmanın bu sefer 5.3 inçlik bir ekran yapısına geçmesi de beklentiler arasında. Ancak gelen haberlere göre HTC One 2 (M8) modeli şuan ki kardeşi HTC One ile birebir aynı olacak gibi.

Bu noktada da ürünün 5 inçlik bir ekranla pazara çıkması, Çift Hoparlör ve alüminyum kasa ile kullanıcı karşısına geçmesi bekleniyor.

Kamera noktasında 4 UltraPiksel söylemini devam ettirecek olan HTC firmasının bu modelde Çift Sensörlü bir kamera kullanması bekleniyor. Bu sayede hem gece çekimlerindeki netliğin artması hem de normal çekimlerdeki derinlik hissinin fazlalaşması beklentiler arasında.

SnapDragon 800 veya SnapDraon 805 serisi bir işlemci ile pazara çıkması beklenilen modelin 2.3 ila 2.5 Ghz’lik bir hız sunması da beklentiler arasında.

Son dönemde MediaTek ile yapılan anlaşmalar sonrasında modelde MediaTek firması tarafından üretilen Gerçek 8 Çekirdekli bir işlemcinin kullanılması da aslında pek sürpriz olmayacaktır.

HTC One 2 (M8) Modelinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı
HTC One 2 (M8) Modelinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Kendisinden sonra pazara sürülmesi beklenilen Samsung Galaxy S5, Sony Xperia Z2 ve LG G3 modellerinden geri kalmak istemeyen HTC One 2 modelinin pazara kardeşinden daha hızlı bir şekilde yayılması ve üretim bandının sıkıntısız geçilmesi de beklentiler arasında.

Bakalım 2014 yılı HTC One yılı olabilecek mi?

HTC One 2 (M8) Modelinin Teknik Özellikleri Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir