HTC One 4.3 Güncellemesi İle Klavye Sorunu Başladı

HTC One modeli için gelen Türkçe Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi cihazı birçok noktada ileri götürürken Klavye noktasında kullanıcılardan şikayet almaya başladı.

Önceki sürümlerde kullanılan Standart Tuş Takımı Dizilimi gelen güncelleme ile kaldırılmış durumda. Geriye ise sadece QWERTY, QWERTZ ve AZERTY tuş takımı dizilimleri kalmış.

Eski sistem klavyelere alışık olan ve yazımlarını Standart Tuş Takımı Dizilimi ile yapan kullanıcılar bu noktada oldukça fazla sıkıntı yaşıyorlar. QWERTY Klavye sistemindeki tuşların küçük olması özellikle erkek kullanıcıların SMS veya Yazı yazarken sorun yaşamasına sebep oluyor.

Kullanıcılardan gelen sorunları HTC Türkiye Destek Hattı ile görüşmek istediğimizde ise daha büyük bir sıkıntı ile karşılaşmış olduk.

HTC Türkiye Destek Hattı konu hakkında hiçbir şikâyet kaydı oluşturamazken bizi direkt olarak www.htcdev.com adresindeki HTC Yazılım Geliştirici Ekibine yönlendirdi. Kendilerinin ise bu konuda hiçbir şey yapamayacaklarını belirttiler ve SMS Uygulamaları ile bu sorunu çözmemiz gerektiği bilgisini verdiler.

 

HTC One 4.3 Güncellemesi İle Klavye Sorunu Başladı
HTC One 4.3 Güncellemesi İle Klavye Sorunu Başladı

Kısacası HTC One kullanıcıları için gelen Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesi ilk etapta bazı eksikler ile kullanıcı karşısına çıkmış durumda. Bakalım bu noktada nasıl bir düzenleme yapılacak ve HTC One kullanıcıları için QWERTY Klavye dışındaki seçenekler ne zaman sunulacak.

 

HTC One 4.3 Güncellemesi İle Klavye Sorunu Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir