HTC One Dalgası Sona Erdi, Zarar Başladı

Mobil pazarda yaşanan kıran kırana rekabet Nokia firmasının satılmasına, BlackBerry firmasını da satılmanın eşiğine getirdi. HTC firması da rekabette oldukça zorlu bir sürecin içerisine girerek zarar açıklamaya devam ediyor. HTC One modeli ile sektörde bir atılım yapan ve pazarda bir canlanma yaşayan HTC firmasının daha sonra pek fazla ses getirememesi, yeni cihaz üretmemesi ve güncelleme […]Mobil pazarda yaşanan kıran kırana rekabet Nokia firmasının satılmasına, BlackBerry firmasını da satılmanın eşiğine getirdi. firması da rekabette oldukça zorlu bir sürecin içerisine girerek zarar açıklamaya devam ediyor.

modeli ile sektörde bir atılım yapan ve pazarda bir canlanma yaşayan firmasının daha sonra pek fazla ses getirememesi, yeni cihaz üretmemesi ve güncelleme noktasında devamlı geri adımlar atması firmanın yine Zarar Göstermesi gibi bir sonucu karşımıza çıkardı.

2013 yılının 3. Çeyreğinde 101.2 Milyon Dolar gibi bir zarar açıklayan ve sektörde liderliğe oynayan 10 firma içindeki konumunu kaybeden firmasının son dönemde Satılacağı veya Kapanacağı gibi iddialarda gündemde kendisine yer bulmaya başlamıştı.

  Türkiye İçin HTC One Android 4.4.2 Kit Kat Güncellemesi

Bu iddialar üzerine HTC aşağıdaki açıklamayı yapmak durumunda kaldı.

“HTC’nin, üretimi durdurma ve varlıklarını satma gibi bir planı yoktur. Güçlü finansal altyapımız, iş ortaklarımız ve yatırımcılarımızla büyümeye devam edeceğiz”

HTC One Dalgası Sona Erdi, Zarar Başladı
Dalgası Sona Erdi, Zarar Başladı

Samsung Galaxy Note 3, LG G2, Samsung Galaxy S4 gibi modellerin karşısında yeni bir ürün üretmeyen, modeliyle ise İşlemci bazında biraz geri kalmasına rağmen fiyatta indirime gitmeyen firmanın 2014 senesinde atacağı adımlarda merak konusu.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status