HTC One İçin Android 4.2.2 Beklenenden Fazlasıyla Geliyor

HTC One modeli için Haziran ayı içerisinde çıkarılacak olan Android 4.2.2 Jelly Bean sürümü ve HTC Sense 5.1 ara yüz sürümü beklenenden fazlasını kullanıcılarına sunacak gibi görünüyor.

HTC One Google Edition modelinin Haziran sonunda Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olmasından dolayı HTC firmasının HTC One modeli için de ilk güncellemeyi o tarihlere yetiştirme çabası içerisinde olduğu artık kesinlik kazandı.

Aynı model ürüne sahip olup farklı serilerde işletim sistemi kullanan kullanıcılarından olumsuz bildirim istemeyen HTC firması güncelleme ile birlikte birçok yeniliği de kullanıcılarına sunacak.

Android 4.2.2 ile birlikte Sense sürümü 5.1’e yükselen telefonda yüzdeli pil simgesinin yer alacağı görülüyor. Söz konusu yenilik tıpkı Samsung telefonlarda olduğu gibi ayarlar sekmesi altında aktif hale getirilebilecek.

 

HTC One İçin Android 4.2.2. Beklenenden Fazlasıyla Geliyor
HTC One İçin Android 4.2.2. Beklenenden Fazlasıyla Geliyor

Android 4.2.2’de karşımıza çıkan bir diğer yenilik ise gelişmiş bildirim ekranı olacak. Bildirim ekranın aşağı doğru kaydırdığımızda sağ üst bölümde bir ikon belirecek ve ikona tıklandığı an birçok ayara kısa yoldan ulaşabileceğimiz geniş bir bildirim ekranı karşımıza çıkacak.

Android 4.2.2’de yer alan ve ilk olarak Nexus telefonlara sunulan Daydream de yenilikler arasında yer alacak. Yenilikte Telefon uyku modundayken ekranda saat, fotoğraflar ya da renklerin görünmesini sağlıyor. Bir diğer yenilik ise ana ekran butonunun aynı zamanda menü tuşu olarak görev olması olacak.

Buna göre aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülke için 30 Haziran 2013 tarihinden önce Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi hazır olacak gibi görünüyor. Bu güncelleme ile HTC One modelinin ilk sürümlerinde yaşanan sorunlarda yok edilecek ve daha başarılı bir model ortaya çıkacaktır.

 

HTC One İçin Android 4.2.2 Beklenenden Fazlasıyla Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir