HTC One İçin Android 4.2.2 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

HTC One modelinin Global sürümü için ilk güncelleme Tayvan’da kullanıcılara dağıtılmaya başlandı. Android 4.2.2 Jelly Bean sürümüne güncellenen HTC One modeline birçok ek özellikte sunulmuş durumda.

İlk etapta Rusya ve Çin pazarında satışta olan Çift Hatlı HTC One modellerine gönderilen güncelleme şimdide Global Pazarda satışı yapılan HTC One modelleri için ülkelere göre değişen süreçlerde gönderilmeye başlandı.

İlk olarak Tayvan’da yapılan güncelleme 465 MB büyüklüğünde ve OTA üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Güncellemenin versiyon numarası ise 2.24.709.1 olarak belirlenmiş.

HTC Sense 5.1 sürümü beklentilerinin aksine HTC Sense 5.0 ara yüzünü kullanan yeni güncelleme sonrası DayDream özelliği, uyanma modunda widget, bildirim çubuğunda ayar düğmeleri ve özelleştirme imkanı, Android 4.2.2 ile gelen diğer başlıca yeniliklere ek olarak HTC’nin farklı özelleştirmeleri güncellemeyle beraber geliyor.

Bataryada kalan miktarı yüzde olarak gösteren Android 4.2.2 güncellemesi sonrasında, home tuşuna basarak ayarları açma işlevi ve başka yeni işlevlerin atanabildiği belirtiliyor.

HTC’nin Zoe uygulamasında yenilikler yapılıyorken, Ultrapiksel kamerada da çeşitli performans iyileştirmeleri yapılıyor. Zoe için hazır formatlara 6 yeni video formatının da eklendiğini hatırlatalım. Kamera ayarlarına AE/AF kilidinin eklendiği HTC One, böylece panorama ve sıralı çekimlerde pozlama ve otofokus ayarlarını eşitleyerek, tüm fotoğrafların benzer kalite ve netliğe sahip olmasını sağlıyor.

Bu hafta veya önümüzdeki hafta içerisinde Avrupa ve Amerika pazarında da güncellemelerin başlaması bekleniyor. Bu kapsamda da Temmuz ayı içerisinde ülkemizdeki HTC One kullanıcıları içi Android 4.2.2 Jelly Bean Güncellemesi gelmiş olacaktır.

Güncelleme sonrasında HTC One modeli nasıl olacak diye aklında soru olanlar için hazırlanmış olan bir video.

HTC One İçin Android 4.2.2 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir