HTC One M10 Modeli Pazarı Karıştırabilir

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

HTC firması geçtiğimiz sene yaşadığı düşüşü engellemek adına HTC One M10 serisine beklenenden daha fazlasını koyacak gibi görünüyor.

HTC One M7 modelinden çıkan HTC One M8 modelinde ibreyi biraz düşüren HTC One M9 modelinde ise iyice yavaşlayan firmanın HTC One A9 serisi de patlayınca geriye tek çare HTC One M10 serisi kaldı.

2016 yılının Şubat veya Mart ayı içerisinde açıklanması beklenilen HTC One M10 serisinden ilk sızan bilgilere göre yeni seri pazarı epey bir karıştırabilir.

 

Suya ve Toza Dayanıklı Kasada Mutlu Son

Daha önce One M8 ve One M9 modelleri için de sıkça dile getirilen Suya ve Toza Dayanıklı Kasa yapısı bu sefer One M10 serisinde kendisine yer bulacak gibi görünüyor.

3.000 mAh’lik bir batarya ile bir önceki serideki batarya yapısına devam etmesi beklenilen serinin Parmak İzi Sensörü konusunda da kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmaması bekleniyor.

 

HTC One M10 Konsept Tasarım
HTC One M10 Konsept Tasarım

 

SnapDragon 820 İle Performans Canavarı

Birçok Amiral Gemisi tarafından kullanılması beklenilen SnapDragon 820 serisi işlemci ailesi HTC One M10 serisi tarafından da kullanılacak.

4 GB Ram Bellek ve 32 GB Dahili Depolama Alanına sahip olması beklenilen modelin 23 MP değerinde ÖN ve ARKA Kameraya sahip olacağı da gelen haberler arasında.

Bu arada Ekran konusunda sızıntılar 4K Ekran üzerinde duruyor olsa da HTC firmasının 2K Ekran ile yola devam demesi daha mantıklı bir hareket olacaktır.

 

HTC One M9, One M8'in Gerisinde Kaldı

 

Bazı Pazarlarda MediaTek İşlemci Kullanılabilir

Yine gelen bilgilere ve tahminlere göre HTC firması bazı ülkelerde SnapDragon 820 serisi işlemciye sahip bir modeli pazara sürecekken bazı ülkelerde ise fiyatta düşme sağlanıp MediaTek serisi bir işlemci ile pazara çıkılacak.

MediaTek serisinin özellikle Asya ve uzak Doğu Ülkeleri için düşünüldüğü ve bu ülkelerde satışa çıkacak modellerde ekstra olarak Çift Sim Kart Desteği sunulacağı da gelen bilgiler arasında.

Ancak şu aşamada bu bilgilerin tamamı Sızıntı veya Tahmini Bilgi olarak elimizde. Cihazla alakalı net bir özellik listesi ise halen pazara sızmamış durumda.

 

HTC One M10 Modeli Pazarı Karıştırabilir
HTC One M10 Modeli Pazarı Karıştırabilir

 

Fiyat 3.000 TL Civarında Olacaktır

Söylenen özelliklere ek olarak Alüminyum Yekpare Kasası, BoomSound Ses Çıkışları gibi birçok ekstra özelliğe sahip olan HTC One M10 modelinin 3.000 TL veya üstünde bir rakamdan satışa çıkması beklenebilir.

Ancak bu rakam sınırının üstüne çıkması durumunda ortaya çok ekstra bir şey koyulmadığı müddetçe HTC firması bu seride de büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir.

Bu seviyelerde Apple iPhone 6s serisi ile yarışmayı düşünen firmanın ne yazık ki bir Apple kadar Fan Kitlesi olmadığı için son 2 cihazda büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı.

Yeni gelen serilerde HTC firmasının böyle bir hata yapmayacağı, daha makul fiyatlardan ürünü satışa çıkaracağı konusunda ümitlerimiz mevcut.

HTC One M10 Modeli Pazarı Karıştırabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir