HTC One (M7) Modeline Reset – Hard Format Atmak

Avrupa’nın en çok satanlar listesinde Apple ve Samsung ile yarışan HTC firmasının amiral gemisi olan HTC One, alüminyum kasası, sağlamlığı, stereo hoparlör Beats Audio sistemi ile tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumdadır.

Tamamen HTC’ye ait olan HTC with Sense ara yüz tasarımı ile piyasada satışa sunulan HTC One cep telefonu, estetiği ve kullanım kolaylığı ile Apple’a karşı en çok tercih edilen Android ara yüzü olma başarısını göstermektedir.

HTC One’ın gelişmiş özelliklerinden ziyade beraberinde getirdiği küçük çaplı birkaç problemden biri olan donma ve kasma format atma işlemi ile çok kısa sürede ve uzun vadeli olarak çözülebilmektedir.

HTC One (M7) Modeline Reset - Hard Format Atmak
HTC One (M7) Modeline Reset – Hard Format Atmak

HTC One’a Nasıl Format Atılır?

HTC’nin amiral gemisi One modeline 2 şekilde format atabilmekteyiz. Bunlardan birincisi, Menü üzerinden sekmeleri takip ederek format atmak, ikincisi ise Samsung cihazlarda format atılırken uygulanan yönteme benzer olan Açma-Kapama tuşu ve Ses tuşları ile format atmak.

Birinci yöntem;  HTC One cihazınızın tüm verilerini yedekleyiniz. Kapalı durumda olduğundan emin olunuz ve ardından açma-kapama tuşu ve ses azaltma tuşuna aynı anda basılı tutunuz. Android logosu geldikten sonra elinizi çekebilirsiniz. Ardından cihazın Boot Menu’sü karşınıza gelecektir.

Buradan Clear Storage (Tüm Depolama Alanlarını Temizle) seçeneğine girerek format işleminizi gerçekleştire bilmektesiniz. Bunun yanı sıra HTC One modeline format atarken; Menü üzerinden cihaz açılabilir durumda iken, cihazınızın şarjının minimum %80’lerde olması şiddetle önerilmektedir. Olası şarj bitmesi gibi durumlarda geri dönüşü olmayan, sonu servise göndermekle sonuçlanabilen durumlar oluşabilmektedir.

Menü üzerinden format atmak isterseniz de;

HTC with Sense ara yüzünde, Ayarlar sekmesine giriniz. Ardından Yedekle veya Sıfırla > Cihazı sıfırla > Tüm Verileri sil seçeneklerine girip, tamama basmanız yeterli olacaktır.

HTC One (M7) Modeline Reset – Hard Format Atmak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir