HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladı

HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladımodeli için beklenen Android 5.0 Lollipop Güncellemesi tarafından kullanıcılara gönderilmeye başlandı.

İlk etapta modelinin Malezya’daki serisine gönderimi yapılan Android 5.0 Lollipop Güncellemesi birkaç gün içerisinde de diğer ülkelerde indirilebilir hale gelecek gibi görünüyor.

Yurtdışından getirilen bazı ürünlerden Android 5.0 L Güncellemesi yüklenebilir hale gelmiş olsa da henüz resmi olarak Türkiye Pazarında güncelleme başlamadı. Güncellemenin ülkemizde Şubat ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

 

One M8 Android 5.0 Güncellemesi Ne Getiriyor?

Öncelikle cihazın Sense 6.0 Ara Yüzüne sahip olacağını belirtelim. Güncelleme ile birlikte Ara Yüzde de değişmeler yaşanmış durumda.

Materyal Tasarım adı verilen tasarım sistemine zaten Android 5.0 Güncellemesi sebebiyle geçiş olacaktı. Sense 6.0 Ara Yüzünde de bu geçiş yaşanmış durumda.

Bunun dışında şuan ki Ara Yüz ile farklılıklar genelde Grafik ve Görsel bazda kendisini gösteriyor. İç tasarım ve sunulan detaylar ile Sense 6.0 Ara Yüzünün çok fazla değişmediğini görebiliyoruz.

Android 5.0 ile kullanıcılara sunulan Çoklu İşlem Ekranı gelen güncelleme ile Sense 6.0 üzerine entegre edilmiş. Sistemsel bazda en büyük yenilikte bu olmuş durumda.

HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladı
One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladı

Android 5.0 Güncellemesi Nasıl Yüklenecek

Android 5.0 Güncellemesi gelen HTC One M8 sahipleri cihazlarını şarjdan çıkararak %50 ve daha üstü bir şarj ile Wi-Fi üzerinden Sistem Güncellemeleri sayfasından güncelleme yapabilirler.

OTG Desteğine gerek olmadan direkt telefon üzerinden yapılan güncelleme için yaklaşık 650 MB değerinde bir dosya indirilecektir.

Bu sebeple de Wi-Fi Bağlantısı ile bağlantı kurmanız, batarya değerinin %50 ve üstü olması ve zaman sorununuzun olmaması gerekecektir.

Güncelleme ortalama olarak, indirme süresi de dâhil edilerek 10 dakika ile 30 dakika arasında sürebilmektedir.

HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladı
HTC One M8 Modeli İçin Android 5.0 Güncellemesi Başladı

 

Pazardaki 3. Amiral Gemisi Oldu

HTC One M8 modeli LG G3 ve Samsung Galaxy S5 modellerinden sonra Android 5.0 Lollipop Güncellemesi alan 3. Amiral Gemisi olmuş durumda.

Birkaç ay içerisinde pazardaki birçok modelin Android 5.0 L İşletim Sistemine sahip olması bekleniyor. Bu kapsamda HTC One M8 modelinden sonra HTC One M7 modeline de güncelleme çıkarılacak.

  HTC Android 4 Güncellemesi İle İlgili Yol Haritasını Açıkladı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status