HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

HTC One M9 serisinden sonra pazara sürülen HTC One M9 PLUS modeli Donanımsal özellikleri ile One M9 serisini ezecek gibi görünüyor. PLUS ismini almasına rağmen ekranda büyüme kaydetmeyen HTC One M9 PLUS modeli temelde ise Donanımsal Değişikliklere gidilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor. HTC One M9 modelinde SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik bir işlemci kullanan firma […]yorumlar.net

M9 serisinden sonra pazara sürülen M9 PLUS modeli Donanımsal özellikleri ile serisini ezecek gibi görünüyor.

PLUS ismini almasına rağmen ekranda büyüme kaydetmeyen M9 PLUS modeli temelde ise Donanımsal Değişikliklere gidilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

modelinde SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik bir işlemci kullanan firma PLUS modelinde ise MediaTek MT6795T serisini kullanmış durumda.

 

Parmak İzi Okuyucusu Eklenmiş

M9 serisinde kullanılmamış olan Parmak İzi Okuyucusu HTC M9 PLUS modeline eklenmiş durumda.

Dileyen kullanıcılar ön kısımdaki Home Butonu üzerindeki Parmak izi Sensörünü kullanarak telefon güvenliklerini bir kademe üste taşıyabiliyorlar.

HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu
HTC M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

 

2K – Quad HD Ekrana Geçilmiş Durumda

serisinde kullanılan Full HD Ekrandan sonra 5.2 inçlik bir ekranla pazara çıkan Plus serisinde Quad HD adını verdiğimiz 2K Ekran ile pazara çıkmış durumda.

8 Çekirdekli ARM Cortex A53 serisi işlemci çekirdeğinden güç alan MediaTek İşlemcisi ve Yeni Nesil PowerVR 6200 GPU serisi ile kullanıcı karşısına çıkan serinin kıyaslamalarda SnapDragon 805 ile 810 arasında bir performans verdiği verilen bilgiler arasında.

HTC One M9 PLUS
PLUS

20 MP Değerinde DUO Kamera

HTC One M8 modelinde kullanılan ancak HTC One M9 serisine geçince göz ardı edilen DUO Kamera sistemi HTC One M9 Plus serisinde kullanılmış durumda.

Ön kısımda 4 UltraPiksel Kamera kullanan HTC firması One M9 Plus modelinin arka kısmında ise 20 MP değerine sahip DUO Kamera kullanmış durumda.

Sense 7.0 Ara Yüzü ve 5.0 Lollipop İşletim Sistemi ile pazara çıkan serinin ilk olarak Çin pazarında satışa çıkacağını belirtmekte fayda var.

Tasarım olarak pek bir değişime gidilmemiş olsa da özellikle Parmak İzi Okuyucu, 2K Ekran ve DUO Kamera gibi birkaç düzenleme sebebiyle One M9 Plus modeli de tercih edilebilir bir model olmuş durumda.

HTC One M9 PLUS Modeli
HTC One M9 PLUS Modeli

Çin Dışında Satışa Çıkmayabilir

Ortada dolaşan bir başka haber ise HTC One M9 Plus modelinin sadece Çin Pazarında satışa sunulacağı ve diğer ülkelerde satılmayacağı yönünde.

 

  HTC Sense 5 Ara Yüzü Şekillenmeye Başladı
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status