HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

HTC One M9 serisinden sonra pazara sürülen HTC One M9 PLUS modeli Donanımsal özellikleri ile One M9 serisini ezecek gibi görünüyor.

PLUS ismini almasına rağmen ekranda büyüme kaydetmeyen HTC One M9 PLUS modeli temelde ise Donanımsal Değişikliklere gidilmiş bir model olarak karşımıza çıkıyor.

HTC One M9 modelinde SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik bir işlemci kullanan firma HTC One M9 PLUS modelinde ise MediaTek MT6795T serisini kullanmış durumda.

 

Parmak İzi Okuyucusu Eklenmiş

HTC One M9 serisinde kullanılmamış olan Parmak İzi Okuyucusu HTC One M9 PLUS modeline eklenmiş durumda.

Dileyen kullanıcılar ön kısımdaki Home Butonu üzerindeki Parmak izi Sensörünü kullanarak telefon güvenliklerini bir kademe üste taşıyabiliyorlar.

HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu
HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

 

2K – Quad HD Ekrana Geçilmiş Durumda

HTC One M9 serisinde kullanılan Full HD Ekrandan sonra 5.2 inçlik bir ekranla pazara çıkan HTC One M9 Plus serisinde Quad HD adını verdiğimiz 2K Ekran ile pazara çıkmış durumda.

8 Çekirdekli ARM Cortex A53 serisi işlemci çekirdeğinden güç alan MediaTek İşlemcisi ve Yeni Nesil PowerVR 6200 GPU serisi ile kullanıcı karşısına çıkan serinin kıyaslamalarda SnapDragon 805 ile 810 arasında bir performans verdiği verilen bilgiler arasında.

HTC One M9 PLUS
HTC One M9 PLUS

20 MP Değerinde DUO Kamera

HTC One M8 modelinde kullanılan ancak HTC One M9 serisine geçince göz ardı edilen DUO Kamera sistemi HTC One M9 Plus serisinde kullanılmış durumda.

Ön kısımda 4 UltraPiksel Kamera kullanan HTC firması One M9 Plus modelinin arka kısmında ise 20 MP değerine sahip DUO Kamera kullanmış durumda.

Sense 7.0 Ara Yüzü ve Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi ile pazara çıkan serinin ilk olarak Çin pazarında satışa çıkacağını belirtmekte fayda var.

Tasarım olarak pek bir değişime gidilmemiş olsa da özellikle Parmak İzi Okuyucu, 2K Ekran ve DUO Kamera gibi birkaç düzenleme sebebiyle One M9 Plus modeli de tercih edilebilir bir model olmuş durumda.

HTC One M9 PLUS Modeli
HTC One M9 PLUS Modeli

Çin Dışında Satışa Çıkmayabilir

Ortada dolaşan bir başka haber ise HTC One M9 Plus modelinin sadece Çin Pazarında satışa sunulacağı ve diğer ülkelerde satılmayacağı yönünde.

 

HTC One M9 PLUS Modeli Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir