HTC One M9 Serisindeki Isınma Sorunu Çözüldü

HTC’nin 2015 Amiral Gemisi olan HTC One M9 serisinde SnaDragon 810 serisi kaynaklı ortaya çıkan Isınma Sorunu yapılan açıklamalara göre çözüme kavuşmuş durumda.

Mart 2015 sonunda Türkiye Pazarında da satışa sunulacak olan ve 2.799 TL gibi bir rakama kullanıcıya ulaşacak olan HTC One M9 serisi için birçok kullanıcıdan eksi yorumlarda gelmeye devam ediyor.

Tasarımsal açıdan kullanıcısına önceki modele göre büyük farklılıklar sunmayan yeni amiral gemisi, aldığı büyük eleştiriler sonucu Tayvanlı firmanın CEO’sunu koltuğundan etti diyebiliriz.

Kısa süre önce ortaya çıkan haberler ise One M9’un aşırı ısınma problemlerinin yaşandığı yönündeydi. Sizlere ilk olarak buradan aktardığımız bu sorun ile ilgili firmanın yayınladığı bir güncelleme ile bu sorunun çözüldüğü iddia edilmişti.

HTC One M9 Termal Sonuçlar
HTC One M9 Termal Sonuçlar

Yeni Termal Görüntüde Isınma Sorunu Yok

Şimdi yeni bir termal görüntü yayınlandı. Telefonun satışına çıkmasını bir hafta erteleyen Tayvanlı akıllı telefon üreticisi görünen o ki sorunu çözmüş.

Ortaya çıkan yeni termal görüntüde öncekinin aksine model 41.7 derecede çalışıyor. Rakipleriyle neredeyse aynı sıcaklığa sahip olduğu görülen telefon, artık kullanıcısına ısınma problemi yaşatmayacak gibi gözüküyor.

HTC, One M9 Isınma Problemini Çözdü
HTC, One M9 Isınma Problemini Çözdü

Ayrıca üretici sunduğu güncelleme ile sadece ısınma problemini değil aynı zamanda kamera performansında iyileştirmeler yapmış. HTC’nin Ultrapixel’den sonra tercih ettiği 20 megapiksellik Toshiba üretimi sensörün neler yapabileceği herkes tarafından merak konusu.

İyileştirme çalışmaları devam eden HTC One M9 serisi satışa başlamadan önce tam anlamıyla oturmuş bir sisteme sahip olacak gibi görünüyor.

Kaynak: http://shiftdelete.net/htc-one-m9-isinma-problemini-cozdu-59268

HTC One M9 Serisindeki Isınma Sorunu Çözüldü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir