HTC One M9+ Türkiye’de Sessiz Sedasız Duyuruldu

HTC One M9+ Türkiye’de Sessiz Sedasız Duyuruldu

HTC One M9 modelinin yeterli ilgiyi görmemesi üzerine onun eksiklerini gidererek pazara sürülen HTC One M9+ modeli ülkemizde de resmi olarak tanıtıldı. Ona M9 serisine göre birçok iyileştirme yapılan cihazda ilk olarak SnapDragon 810 serisi işlemci cihazdan çıkarılmış ve yerine MediaTek firmasının ürettiği 8 Çekirdekli MT6795T serisi işlemci konumlandırılmış. Bu sayede One M9 serisinde yaşanan […]


modelinin yeterli ilgiyi görmemesi üzerine onun eksiklerini gidererek pazara sürülen + modeli ülkemizde de resmi olarak tanıtıldı.

Ona M9 serisine göre birçok iyileştirme yapılan cihazda ilk olarak SnapDragon 810 serisi işlemci cihazdan çıkarılmış ve yerine MediaTek firmasının ürettiği 8 Çekirdekli MT6795T serisi işlemci konumlandırılmış.

Bu sayede serisinde yaşanan işlemci kaynaklı ısınma ve performans sorunları bir anlamda işlemci değişikliği ile yok edilmiş durumda.

 

Parmak İzi Okuyucu Karşınızda

One M9 serisinin en fazla eleştirilen yönlerinden birisi olan Parmak izi Okuyucu sisteminin bulunmaması + serisinde giderilmiş durumda.

Ön kısımda bulunan Home tuşu üzerine entegre edilen Parmak İzi Okuyucu sayesinde artık One M9+ serisi güvenli bir şekilde kullanılabiliyor.

Bu sayede de pazardaki tepe ürünler olan ve direkt One serisinin rakipleri arasında olan cihazlardan da geri kalmamış oluyor.

HTC One M9+ Türkiye’de Sessiz Sedasız Duyuruldu
+ Türkiye’de Sessiz Sedasız Duyuruldu

 

20 MP’lik Duo Kamera’ya Geçildi

One M9 serisinde 20 Megapiksel değerinde bir kamera kullanan HTC firması One M9+ serisinde ise yine 20 MP’lik bir kamera kullanmış.

Ancak serisinde beğeni toplayan Duo Kamera sistemi de cihaza eklenmiş ve 2.1 MP’lik ikinci bir kamera ile ana kamera desteklenmiş durumda.

Ön kısımda ise One M8 serisinde arkada kullanılan UltraPiksel kamera tercih edilmiş durumda.

Bu noktada bakıldığında M9+ serisi M9 serisinden arka kamera anlamında bir adım öne geçmiş durumda. 4K Video Kaydı ve Duo Kamera ile de cihazdan alacağınız verim oldukça yüksek.

HTC One M9+
+

3 GB Ram Bellek Mevcut

Donanımsal özellikler olarak diğer birçok özellik M9 ve M9+ modellerinde aynı tutulmuş durumda.

Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi ve Sense 7.0 ara yüzü ile pazara çıkan One M9+ serisi 5.2 inçlik 2K Ekran ile birlikte geliyor.

3 GB Ram Bellek ve 32 GB Dâhili Depolama alanına sahip olan modelde Mikro SD Kart Desteği de unutulmamış durumda.

Yanlış cihazın Alüminyum Kasa olmasından dolayı Yekpare bir kasa ile satışa sunulması bataryanın kullanıcı tarafından çıkarılması işlemini imkânsız kılmış durumda.

Ayrıca 2850 mah’lik bir bataryaya sahip olan M9+ modeli şarj konusunda da iddialı olduğunu gösteriyor. Cihazın 150.99 x 71.99 x 9.61mm boyutlarında ve 168 gr ağırlığında olduğunu söylememiz gerek.

HTC One M9+ Türkiye
M9+ Türkiye

 

M9+ Türkiye Satış Tarihi ve Satış Fiyatı

Lansman çok acil bir şekilde yapıldığı için tarafından ne Satış Tarihi ne de Satış Fiyatı hakkında bir bilgi elimize ulaştırılmadı.

Önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu konuda bir açıklama yapılması ve HTC One M9+ serisinin pazara sürülmesi bekleniyor.

Ancak One M9 modelinin pazardaki satış fiyatından aşağı bir fiyat çıkması durumunda bu modelin satışlarının önü kesilmiş olacak.

One M9 modelinden pahalı bir fiyata satışa çıkması ise pazarda yine HTC’nin yeterli ilgi görmesinin önünü kesecektir.

Bakalım HTC One M9+ serisin nasıl bir fiyattan ne zaman ülkemizde satışa çıkacak.

  HTC Tablet Sektöründe Yeniden Kendisini Göstermeye Hazırlanıyor
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status