HTC One Mini Modeli Resmen Duyuruldu

HTC One modelinin küçük kardeşi olan HTC One Mini modeli resmi olarak duyuruldu ve pazara çıkacağı tarihi beklemeye başladı.

Qualcomm SnapDragon 400 serisi 1.4 Ghz hıza sahip olan Çift Çekirdekli bir işlemci ile pazara çıkan HTC One Mini modeli bu noktada HTC One modelinden geriye düşmüş olsa da yazılım noktasında abisi ile aynı özellikleri sunmayı başarıyor.

1 GB Ram, Adreno 305 GPU ve 16 GB Dahili Depolama alanı ile satışına başlanacak olan, Yekpare Alüminyum kasaya sahip olacak olan HTC One Mini modelinde ne yazık ki Micro SD Kart desteği ise olmayacak.

HTC’nin One modelinde bulunan Ultrapiksel kamera, HTC Zoe, BlinkFeed, BoomSound ve Beats Audio gibi özellikleri sunacak olan One Mini modeli bu noktada da pek de geride kalmamış olacak.

4.3 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde Super LCD 2 panel ile başarılı bir görüntü kalitesi sunacak olan telefon, Android 4.2.2 ve Sense 5.0 arayüzü gibi yazılım özelliklerine sahip olacak.

Temmuz 2013 tarihinde resmi olarak duyurusu yapılan HTC One Mini modelinin 3. Çeyrek içerisinde Global Pazarla beraber Türkiye Pazarında da satışa çıkması bekleniyor.

HTC One Mini Modeli Resmen Duyuruldu
HTC One Mini Modeli Resmen Duyuruldu

Kendisine rakip olan Samsung Galaxy S4 Mini modelini alan HTC One Mini modeli büyük ihtimalle ülkemizde 1200 – 1400 TL bandındaki bir fiyattan satışa çıkacaktır.

Bakalım küçülen ve donanımsal olarak düşürülen bir HTC One modeli ne kadar ilgi görecek. Galaxy S4 Mini ve One Mini modelleri arasındaki çarpışmada hangi firma başarıya ulaşacak.

HTC One Mini Modeli Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir