HTC One Modeli Galaxy S4’ün Altında Kalacak Gibi Görünüyor

Alüminyum Kasası, SnapDragon 600 serisi işlemcisi ve karizması ile pazara büyük beklentiler ile çıkan HTC One modeli üretim bandında yaşadığı sorunlar sebebiyle en fazla satış yapacağı dönemde yine Samsung Galaxy serisinin altında kalacak gibi görünüyor.

Sony Xperia Z modelinden sonra açıklanan ve Amerika ile Japonya gibi ülkelere birkaç parti halinde gönderilerek yok satan HTC One modeli kasasının zor imalinden dolayı üretim bandında büyük bir sıkıntı yaşıyor. Bu durum da gecikmelere ve kullanıcı kayıplarına sebep oluyor.

Mart 2013 için ilk tarih verildiğinde herkesin merakla beklemeye başladığı HTC One modeli ilk etapta Nisan 2013 tarihine sonrasında da Mayıs 2013 tarihine ertelendi. Ürün hakkında net bir tarih ise bir türlü verilemiyor.

Bu noktada önce Sony Xperia Z modeli pazara giriş yaptı, hemen ardından da Samsung Galaxy S4 için ön siparişler açıldı. Yani pazarda üst düzey telefon beklentisi içinde olanlar için şuan iki modelin satışına başlandı.

HTC One Modeli Samsung Galaxy S4 Modelinden Geride Kalabilir
HTC One Modeli Samsung Galaxy S4 Modelinden Geride Kalabilir

HTC One için sabırla bekleyen bir kitle var. Ancak bunlarda artık yavaş yavaş kopmalar meydana getirecek gibi görünüyor. Özellikle Galaxy S4 serisinin HTC One müşterilerinden önemli bir kısmı alacağı kesin gibi.

HTC Türkiye veya operatörler tarafından net bir açıklama yapılmasa da Nisan bitene kadar HTC One modelinin Türkiye pazarında satışa çıkması oldukça zor gibi görünüyor. Diğer taraftan da Mayıs ayı içerisinde ürünün yeterli sayıda gelip gelmeyeceği, hangi operatörler tarafından satılacağı gibi soru işaretleri de ortaya çıkıyor.

Bakalım HTC için 2013 senesinin Tek Amiral Gemisi olma niteliği taşıyan HTC One modeli Türkiye pazarı için ne zaman star verecek ve bu sene nasıl bir başarı gösterebilecek.

 

HTC One Modeli Galaxy S4’ün Altında Kalacak Gibi Görünüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. s4 gerçekten bomba gibi en iyisi yine samsung

    Cevapla