HTC One Stok Sıkıntısı Sebebiyle Gecikebilir

HTC tarafından 2013 senesinin Amiral Gemisi olarak lanse edilen ve MWC 2013 fuarında dikkatleri üzerine çeken HTC One modeli için oldukça can sıkıcı bir iddia gündeme taşındı.

HTC One ile birlikte pazarda özellikle Kamera ve Ses yönünden öne çıkmayı hedefleyen firmanın bu iki alanda da yeterli bileşene sahip olmadığı, pazara sürülecek olan HTC One serisinin bu sebeple kısıtlı rakamlarla parça parça sürülebileceği bilgisi sızdırılmış durumda.

Önümüzde 2-3 ay içerisinde sadece 800.000 ile 1.200.000 adetlik bir üretim yapacağı söylentilerinin pazara sızması bir anlamda HTC One için büyük bir sorunun da başlaması anlamına geliyor.

Global Pazarda Mart ayı içerisinde satışına başlanması beklenilen HTC One modelinin ABD pazarında satışa çıkış tarihinin 15 Mart’tan Mayıs ayına atılması da ortaya atılan iddiaların doğru olma ihtimalini oldukça yükseltiyor.

HTC One Modeli Mart Ayı Bitmeden Türkiye Pazarında Satışa Çıkacak

 

MWC 2013 fuarının en iyi telefonu olarak seçilen ve ülkemize de Mart ayı içerisinde gelmesi beklenilen HTC One serisinin dünya pazarında da Mayıs ayına atılması beraberinde de önemli sorunların ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Geçtiğimiz yıllarda HTC One S ve Asus PadFone serilerinde de yaşanılan bu tarz sıkıntılar kullanıcıların modele olan inançlarının kaybolması anlamına gelebiliyor. Özellikle Sony Xperia Z modeli ile birlikte Samsung Galaxy S4 modelinin de yakında pazara çıkacak olması HTC One modelindeki birkaç aylık gecikmenin çok önemli bir satış kaybı olacağı anlamına gelebilir.

HTC bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Bu sebeple böyle bir durum olup olmadığı ya da Ülkemizde satışın Mart ayında başlayıp başlamayacağı henüz kesin değil.

Bakalım HTC firması One serisini nasıl bir satış sistemi ile pazara sürecek ve gerçekten 1 Milyon adetten sonra üretim bandında sıkıntılar yaşamaya başlayacak mı?

HTC One Stok Sıkıntısı Sebebiyle Gecikebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir