HTC One X İçin Android 4.1.1 Jelly Bean Dağıtımı Başladı

HTC firmasının ilk Dört Çekirdekli cihazı olması sebebiyle oldukça uzun süredir dillerde ve ellerde dolaşan HTC One X modeline Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemeleri gönderilmeye başlandı bile. Geçtiğimiz ay yaptığımız Bu Haberde de güncellemenin bilgisi sizlerle paylaşmıştık.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümüne sahip olan HTC One X modeli kısa süre içerisinde Global düzeyde Android 4.1 Jelly Bean sürümüne kavuşmuş olacak.

Tayvan ve Singapur’da dağıtımına başlanılan yeni sürüm aslında cihaz için de oldukça önemli güncellemeleri bünyesinde barındırıyor diyebiliriz.

HTC One X Android 4.1.1 Jelly Bean Güncellemesi
HTC One X Android 4.1.1 Jelly Bean Güncellemesi

Google Now destekli olarak gelen yeni işletim sistemi bir yandan yeni özellikler sağlarken diğer yanda da daha hızlı bir çalışma yapısı sunuyor. Ayrıca yapılan düzenlemeler sayesinde Batarya Ömründe de gözle görülür bir artış sağlanmış oluyor.

352.7 MB lık bir boyuta sahip olan yeni güncelleme birkaç gün içerisinde Global pazarda da dağıtılmaya başlanacaktır. Türkiye pazarında ise HTC One X Android 4.1 güncellemesi Kasım ortalarına doğru cihazlara yüklenmiş olacaktır diye bir beklenti içerisine girmiş durumdayız.

OTA üzerinden güncellemelere ulaşacak olan HTC One X modeli bu güncelleme ile ayrıca HTC Sense 4+ ara yüzünün de katkıları ile en yakın rakibi Samsung Galaxy S3 modeli ile aynı İşletim Sistemine sahip bir şekilde rekabet etmiş olacak.

Birkaç gün içerisinde açıklanması beklenilen Android 4.2 sürümünden önce belli başlı cihazlara Android 4.1 sürümü getirmeyi planlayan firmalar bu kapsamda 1-2 ay içerisinde güncelleme programlarını hızlandıracaklardır diye düşünüyorum.

/strong

HTC One X İçin Android 4.1.1 Jelly Bean Dağıtımı Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir