HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

sahiplerinin uzunca bir süredir beklediği Sense 5.0 Ara Yüz ve . Jelly Bean İşletim Sistemi güncellemeleri nihayet Türkiye tarafından indirilebilir hale getirildi.

modeli çıktıktan sonra biraz geride kalan ve kullanıcıları tarafından meraklı bir şekilde takip edilen güncelleme ilk etapta firması tarafından belli başlı bölgelerde ve ülkelerde indirilebilir hale getirilecek.

OTA üzerinden yüklenebilir olan Güncellemesi 379 MB boyutunda. Güncelleme sonrasında ilk etapta Sense 5.0 ara yüzüne geçiş karşınıza çıkıyor. Tabi Sense 5.0 ile gelen BlinkFeed özelliği de sizi karşılayan özellikler arasında.

Jelly Bean ile beraber gelen kilit ekranında widget ve yeni bildirim paneli sayesinde, 12 tane hızlı ayar sekmesine kavuşuyoruz. Böylece pek çok cihazdaki hızlı ayar kısa yollarına kullanıcıları da kavuşmuş olacak. Durum çubuğunda batarya göstergesinin geliştirildiği yeni güncellemede, yeni kamera özellikleri de bulunuyor.

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı
İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

AE ve AF kilidi, 30 saniyelik yeni efektlerle beraber video yakalama, yenilenen galeri gibi özelliklerin eklendiği , bu güncellemeden sonra başka güncelleme alacak mı henüz belli değil.

Ancak pazara düşen bilgilere göre 2012 yılında firmasını taşıyan X ve X+ modelleri için en azından Android 4.3 güncellemesi de çıkacak. Sonrasında gelecek olan Android 4.4 veya Android 5.0 güncellemeleri için ise henüz net bir durum yok.

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncelleme Ekranı
X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncelleme Ekranı

HTC , HTC One X+, HTC One, HTC ButterFly gibi modellere Android 4.2.2 Sürümünü sunan HTC firmasının HTC One S ve HTC ONE SV modellerine de Android 4.2.2 Güncellemesi sunması beklentiler arasında.

Birkaç gün içerisinde diğer modelleri içinde bir yol haritası açıklayacak olan HTC firmasının ilk etapta HTC One X ve HTC One X+ kullanıcıları için sunduğu bu güncelleme desteği birçok kişi için daha oturmuş bir telefon kullanabilmek anlamına geliyor.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status