HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

HTC One X sahiplerinin uzunca bir süredir beklediği Sense 5.0 Ara Yüz ve Android 4.2.2. Jelly Bean İşletim Sistemi güncellemeleri nihayet HTC Türkiye tarafından indirilebilir hale getirildi.

HTC One modeli çıktıktan sonra biraz geride kalan ve kullanıcıları tarafından meraklı bir şekilde takip edilen güncelleme ilk etapta HTC firması tarafından belli başlı bölgelerde ve ülkelerde indirilebilir hale getirilecek.

OTA üzerinden yüklenebilir olan HTC One X Android 4.2.2 Güncellemesi 379 MB boyutunda. Güncelleme sonrasında ilk etapta Sense 5.0 ara yüzüne geçiş karşınıza çıkıyor. Tabi Sense 5.0 ile gelen BlinkFeed özelliği de sizi karşılayan özellikler arasında.

Android 4.2.2 Jelly Bean ile beraber gelen kilit ekranında widget ve yeni bildirim paneli sayesinde, 12 tane hızlı ayar sekmesine kavuşuyoruz. Böylece pek çok cihazdaki hızlı ayar kısa yollarına One X kullanıcıları da kavuşmuş olacak. Durum çubuğunda batarya göstergesinin geliştirildiği yeni güncellemede, yeni kamera özellikleri de bulunuyor.

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı
HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

AE ve AF kilidi, 30 saniyelik yeni efektlerle beraber video yakalama, yenilenen galeri gibi özelliklerin eklendiği One X, bu güncellemeden sonra başka güncelleme alacak mı henüz belli değil.

Ancak pazara düşen bilgilere göre 2012 yılında HTC firmasını taşıyan HTC One X ve HTC One X+ modelleri için en azından Android 4.3 güncellemesi de çıkacak. Sonrasında gelecek olan Android 4.4 veya Android 5.0 güncellemeleri için ise henüz net bir durum yok.

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncelleme Ekranı
HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncelleme Ekranı

HTC One X, HTC One X+, HTC One, HTC ButterFly gibi modellere Android 4.2.2 Sürümünü sunan HTC firmasının HTC One S ve HTC ONE SV modellerine de Android 4.2.2 Güncellemesi sunması beklentiler arasında.

Birkaç gün içerisinde diğer modelleri içinde bir yol haritası açıklayacak olan HTC firmasının ilk etapta HTC One X ve HTC One X+ kullanıcıları için sunduğu bu güncelleme desteği birçok kişi için daha oturmuş bir telefon kullanabilmek anlamına geliyor.

HTC One X İçin Sense 5.0 ve Android 4.2.2 Güncellemesi Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Bu güncelleme bir harika dostum:-D 4.2.2 one x plus sahibiyim artık

    Cevapla