HTC One X+ Özellikleri ve Kullanımı İle Rakiplerini Geride Bırakıyor

HTC tarafından uzunca bir süredir çeşitli kaynaklar üzerinden sızıntı halinde gelen HTC One X+ modeli doğrulandı. Doğrulama ile birlikte de cihazın özellikleri kullanıcılarla paylaşıldı.

HTC One X modeli ile hemen hemen aynı kasa yapısına ve tasarıma sahip olan HTC One X+ modelinde farklılık olarak sadece Sensation XE modelinde kullanılan Kırmızı Tuşlar eklenmiş gibi görünüyor. Bu tuşlar özellikle Siyah renkli modelde ayrı bir görünüyor diyebiliriz.

Donanımsal olarak ise HTC One X+ modeli birçok artı ile geliyor karşımıza.

Öncelikli olarak 1.5 GHz lik Quad Core yani 4 Çekirdekli işlemci ailesini biraz daha hızlandıran HTC firması One X+ modelinde 1.7 GHz lik Dört Çekirdekli NVIDIA® Tegra® 3 İşlemci ailesi ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Cihazda 64 GB Dâhili Hafıza tercih edilirken Ram olarak da 1 GB lık bir ram oranı eklenmiş durumda.

HTC One X Plus Modeli Özellikleri ve Yorumlar
HTC One X Plus Modeli Özellikleri ve Yorumlar

Büyük Ekrana sahip cihazlarda ortaya çıkan Batarya Sorunu sebebiyle HTC firması da bir önlem alma gereksinimi duymuş durumda. One X modelinde kullandığı 1800 mAh lik bataryaya gelen tepkileri dikkate alan firma bu cihaz için 2100 mAh lik bir batarya tercihinde bulunmuş. İşletim Sistemi ile de oldukça uyumlu bir hale gelen One X+ modeli bu sayede daha uzun bir bekleme ve konuşma süresi sunacak gibi görünüyor.

İşletim Sisteminden konu açılmışken cihaz direkt olarak Android 4.1 Jelly Bean yüklü olarak gelecek. Ayrıca HTC Sense 4+ ara yüzüne sahip olarak karşımıza çıkacak. Daha stabil bir çalışma şekli ile karşımıza gelen Android 4.1 ile daha hızlı ve dayanıklı bir cihaz karşımızda olacak gibi görünüyor.

Kamera olarak One X modeli ile aynı arka kameraya sahip olan cihaz ön kamerasını ise biraz daha güçlendirme yoluna gitmiş. Arkadaki kamerayı 8 MP lik seviyede tutan firma ön kamerayı da ImageSense destekli 1.6 MP lik bir orana çıkarmış durumda. Bu arada arka kamera ile 1080p HD, ön kamera ile de 720p HD video çekme imkanına sahip olduğumuzu atlamayalım.

720p HD SUPER LCD 2 olarak bilinen bir Gorilla Grass Çizilmez Ekrana sahip olan HTC One X+ modeli 4.7 inç olarak hayatımıza giriş yapıyor. Ekran ve tasarım konusunda HTC One X modeli ile aynı olan cihaz bir anlamda tasarımı değil de donanımı güçlendirmiş gibi görünüyor.

MicroSIM teknoloji ile gelen cihaz kolay bir şekilde sim kart bulmanıza imkân sağlamış oluyor. iPhone 5 gibi NanoSIM standartlarına ise HTC tarafından şu aşamada geçiş gibi bir durum görünmüyor açıkçası.

NFC, Bluetooth 4.0, DLNS, Micro USB gibi bağlantı özelliklerine ve donanımlarına sahip olan cihazda neredeyse yok yok diyebiliriz. Ancak Micro SD Kart desteği olmadığını hazır konu açılmışken belirtmekte fayda var.

Elbette ki cihazı REEL olarak elimize alamadık ancak HTC One X modelinden aklımızda kalan birçok detayın bu cihazda biraz daha yukarı taşınıyor olması HTC One X+ modeli içinde iyimser bir bakış açısına sahip olmamıza imkân sağlamış oluyor.

Bu noktada HTC One X+ modeli ile pazardaki Samsung Galaxy S3 & HTC One X ve X+ & Apple iPhone 5 satış savaşı da kızışmış olacak.

Türkiye’ye birkaç ay içerisinde gelecek olması muhtemel olan cihazın satış fiyatının  da 1800 TL ile 2200 TL arasında olmasını bekleyebiliriz.

Bakalım HTC One X+ rakiplerini sarsmayı başarabilecek mi?

HTC One X+ Özellikleri ve Kullanımı İle Rakiplerini Geride Bırakıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Neden RAM halen 1 GB… HTC One X+ dediler dedim ki 2 GB ram koyar. Kötü oldu böyle.

    Cevapla
  2. iPhone 5 veya Galaxy S3 modelinden daha iyi gibi görünüyor

    Cevapla
  3. Bu sefer HTC firması ciden güzel bir ürün üretmiş gibi görünüyor. One X+ modelinde batarya gücüde artmış. Tadından yenmez artık bu cihaz.

    Cevapla