HTC Sense 5 Ara Yüzü Şekillenmeye Başladı

Android İşletim Sistemi yerleşmeye başladıktan sonra HTC firması tarafından adım adım geliştirilmeye başlanılan HTC Sense Ara Yüzü artık Sense 5 serisine kadar yükselmeyi başardı.

İlk olarak hazırlanılıp HTC kullanıcılarının beğenisine sunulduğu dönemde Sense Ara Yüzü Android İşletim Sisteminin yetersiz görselliği sebebiyle kullanıcılardan büyük bir artı almayı başarmış ve bu sebeple belli bir satış grafiği bile yakalamıştı.

Ancak geçen yıllar artık Android İşletim Sisteminin de başarılı bir ekran özelliği sunmasına sebep olmaya başladı. Bu noktada da Sense Ara Yüzü eskisi kadar önemli bir konumda değil. Ancak yine de HTC Kullanıcıları için Sense İşlevinin önemi büyük. En azından standardın dışında bir özellik olması sebebiyle önemli bir konumda diyebiliriz.

HTC Sense 5 Ara Yüzü Şekillenmeye Başladı
HTC Sense 5 Ara Yüzü Şekillenmeye Başladı

Android 4.0 İşletim Sistemi ile Sense 4 sürümüne geçen çalışma 4.0.4 ve 4.1 sürümlerinden sonra 4+ sürümüne geçmiş ve özellikle performans tüketimi ve batarya kullanımı noktalarında çok önemli adımlar atmayı başarmıştı.

HTC firmasının yakında pazara sunmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi HTC M7 modelinde ise HTC Sense 5.0 sürümüne geçmesi bekleniyor. Bu sürüm ile ilgili bazı görseller internete sızdırılmaya başlandı bile.

Henüz birkaç detay fotoğrafın sızdırılması sebebiyle HTC Sense 5.0 hakkında çok fazla bir bilgi sahibi olamıyoruz. Ancak yenilenen sürüm ile Batarya Kullanımı ve İşlemci Kullanımı noktasında Sense sisteminin neredeyse Sıfır seviyesine getirileceği gibi bir söylem mevcut.

Yani oldukça başarılı bir ara yüz kullanıp oldukça az sistem kaynağı tüketeceğiz gibi görünüyor.

HTC M7 modeline son dönemde oldukça güvenen HTC firmasının yeni ara yüz çalışmasında da ince eleyip sık dokuyacağınız düşünüyoruz.

Sense 5 ile ilgili diğer haberleri de M7 çıkmadan aktarıyor olacağız.

HTC Sense 5 Ara Yüzü Şekillenmeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir