HTC U11 Modeli Duyuruldu, Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı Belli Oldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

HTC firmasının ülkemizde çok bilinmeyen U serisi için hazırladığı yeni Amiral Gemisi HTC U11 modeli resmi olarak duyuruldu, Teknik Özellikleri ve Donanımsal Yapısı belli oldu.

HTC U Ultra ve HTC U Play modellerinde kullanılan Akışkan Cam yapısını biraz daha geliştiren firma HTC U11 modeli ile hem materyal noktasında hem de kasa tasarımı noktasında oldukça güzel bir cihaz ortaya koymuş durumda.

Sıkılabilen Metal Çerçevesi  – Edge Sense – ile pazarda ilk olarak kullanılacak bir teknolojiyi hayatımıza sokan HTC U11 modelinin Teknik Özelliklerine, Kullanım Detaylarına ve Alınabilirlik konusuna yazılımda yer veriyor olacağız.

 

HTC U11 Edge Sense

 

Edge Sense İle Yepyeni Bir Deneyim İmkânı

HTC U11 modeliyle berber hayatımıza giren Edge Sense özelliği cihazın yan kısımlarında bulunan metal çerçevenin sıkılmasına bağlı olarak cihazda bazı aksiyonların alınmasına imkân sağlıyor.

Cihaz içerisinde bulunan ayar kısmı ile istediğiniz gibi özelleştirebildiğiniz bu özellik sayesinde hiçbir parmak hareketi yapmadan kamerayı açmanız, müzik dinlemeye başlamanız veya farklı eylemleri gerçekleştirmeniz mümkün.

İlk kez denenen bir çalışma olmasından dolayı birçok kullanıcı ilk kullanımda sıkıntı yaşayacaktır. Ancak 1-2 hafta geçmeden bu sistem normal bir Edge Ekrandan çok daha başarılı bir kullanım deneyimi sunacak gibi görünüyor. Özellikle de tek elle kullanımlarda.

 

HTC U11 Ön Görünüm

 

SnapDragon 835 İşlemci Ailesi İle Geliyor

HTC U11 modelinde SnapDragon 835 serisi chipsete sahip bir işlemci kullanılmış durumda. 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama alanı ile birlikte gelen modele dilerseniz Micro SD Kart ile ek depolama alanı ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca bazı pazarlara özel olarak 6 GB Ram Bellek ve 128 GB Dâhili Depolama Alanı olan modelin de HTC tarafından üretileceği de verilen bilgiler arasında.

5.5 inçlik Quad HD SuperLCD 5 yapısında bir ekranla kullanıcı karşısına çıkan modelin 2.5D ekran yapısında olduğunu belirtmemiz lazım. Son dönemde pazara çıkan Galaxy S8 veya LG G6 gibi yüksek bir Ekran – Kasa oranına sahip olmasa da HTC U11 modeli de yeterli bir Ekran Kasa oranı ile karşımıza çıkıyor.

 

HTC U11 Kamera Puanı

 

Arka ve Ön Kamerada Başarısını Sürdürüyor

Arka kısımda f/1.7 diyafram aralığına sahip olan ve oldukça başarılı 4K Video çekebilen 12 MP değerinde bir kamera kullanan HTC firması ön kısımda ise 16 MP değerinde bir kameradan yana kullanmış hakkını.

Arka kamerada Ultrapixel 3 adını verdiği bir teknoloji ile kullanıcı karşısına çıkan firma hem hızlı bir şekilde odaklama yapabilmesi hem de HDR gibi bazı özellikleri kullanıcılara sunması ile işini oldukça iyi yapıyor.

Ön kısımda kullanılan kameranın ise yüksek mp değeri ile daha fazla detay yakaladığını belirtmemiz gerek.

 

HTC U11

 

Ses Noktasında Başarısını Sürdürmeye Devam Ediyor

3.5 mm Kulaklık Çıkışını kaldıran HTC firması U11 modelinde de Type-C girişe sahip bir kulaklığı kutu içerisine koymuş durumda. Özellikle ses konusunda işini hakkı ile yapan firmanın kulaklık seçiminde de bir önceki seri olan HTC 10 modelinde olduğu gibi elini korkak alıştırmadığı gelen bilgiler arasında.

Ses Çıkışı konusunda ciddi çalışmalar yapan firmanın video kaydı sırasında da 4 farklı noktadan ses kaydı yaptığını ve bu sayede ortam seslerini çok daha başarılı bir şekilde aldığını, zoom yapılarak bir kişiye odaklanılması halinde ise yazılımsal olarak o kişinin sesinin ön plana çıkarıldığını belirtelim.

Gerek HTC USonic USB-Type C kulaklık ailesini, gerek BoomSound ses çıkışlarını gerekse de ses kayıt özelliklerini HTC U11 ülkemizde satışa çıktıktan sonra çok daha iyi bir şekilde deneyimleme imkânına sahip olabileceğiz.

 

HTC U11 Tasarım

 

Sense Arayüzü ve 3.000 mAH’lik Bataryaya Sahip

Cihazın Android 7.1 İşletim Sistemine sahip olduğunu ve şuan için En Güncel Sürüm ile kullanıcı karşısına çıkacağını belirtelim. Ayrıca Sense Ara Yüzü de cihaza özelleştirilmiş bir şekilde kullanıcı karşısına çıkıyor.

Oldukça akıcı ve sorunsuz bir şekilde çalışan ara yüz hem işlemci hem de diğer optimizasyonlar sayesinde bir günü çok rahat bir şekilde çıkaracak gibi görünüyor.

Ancak gönül isterdi ki HTC U11 modelinde 3.000 mAh’lkik bir batarya yerine en azından 3.300 mAh veya 3.500 mAh’lik bir seviyeye çıkılabilsin.

 

U11

 

HTC U11 Türkiye Satış Fiyatı ve Tarihi

2017 yılı Mayıs ayı sonuna doğru satışa çıkması beklenilen HTC U11 modelinin 649 Dolar fiyat etiketine sahip olacağını HTC firması resmi olarak duyurmuş durumda. Ancak bu rakam elbette ki Yurtdışı Satış Rakamı.

Türkiye için cihazın 3.000 TL – 3.500 TL gibi bir rakam aralığında satışa çıkmasını beklemek daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz. Elbette ki satışa çıkış tarihi ise henüz net değil. HTC firması ürünün ülkemizdeki satışına ne zaman başlayacağı ile alakalı bir tarihi henüz vermiyor.

HTC U11 modelinin ülkemizde satışa çıkması ile aslında resmi olarak ülkemize gelen ilk SnapDragon 835 serisi işlemciye sahip bir modeli deneyimleme imkanı bulmuş olacağız. Malumunuz LG G6 modelinde SnapDragon 821 serisi kullanılmış, Samsung Galaxy S8 ailesi Exynos İşletim Sistemi ile ülkemize gelmişti. Xiaomi Mi6 ise resmi olarak ülkemizde satılmayan, Paralele ithalat ile yavaş yavaş gelmeye başlayan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

HTC U11 Modeli Duyuruldu, Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir