Pasaport Kayıt İşlemleriHTC Windows Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı

HTC Windows Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı

Son dönemde pazarda Android İşletim Sistemi üzerine yoğunlaşmaya başlayan HTC firması birkaç model üzerinde kullandığı Windows İşletim Sisteminden de uzaklaşmaya başladı. HTC One, HTC One Max gibi modellerinde Android kullanmaya başlayan firmanın rekabet içerisinde olduğu Samsung firmasının da Android üzerine yoğunlaşmasından dolayı yavaş yavaş tüm hatları ile Android İşletim Sistemi üzerine yüklenmeye başladı. Windows Mobile İşletim […]


Son dönemde pazarda İşletim Sistemi üzerine yoğunlaşmaya başlayan firması birkaç model üzerinde kullandığı İşletim Sisteminden de uzaklaşmaya başladı.

, Max gibi modellerinde kullanmaya başlayan firmanın rekabet içerisinde olduğu firmasının da üzerine yoğunlaşmasından dolayı yavaş yavaş tüm hatları ile üzerine yüklenmeye başladı.

Mobile İşletim Sistemi ile pazara çıkardığı modellerden istediği başarıyı sağlayamayan firmanın gelecek sezon pazara süreceği modellerde artık WM8 kullanmayacağı yönünde bazı haberler pazara sızmaya başladı.

HTC Windows Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı
Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı

 

Windows Phone 8 İçin Savaşan Tek Cephe

IDC tarafından yapılan analize göre yılın ikinci çeyreğinde Windows Phone ekosisteminde 7.1 milyon satışla yüzde 81 pazar payına sahip. Geçen yıl aynı dönemde 4.1 milyon satış yapan yıl bazında yüzde 73 artış kaydetti.

İkinci sırada olan ise 1 milyon satışla yüzde 11.5 pazar payı elde etti. Geçen yıl aynı dönemde 300 bin satış yapan satışları yüzde 230 artırdı. Üçüncü sırada yer alan ise bu çeyreği 400 bin WP cihazı satışı ile kapattı. Geçen yıl aynı dönemde yine aynı satışı yapan ’nin pazar payı ise yüzde 4.6’ya geriledi.

Sektörden gelen yeni bilgilere göre ise HTC, Windows Phone ekosisteminden yavaş yavaş uzaklaşmaya ve Android ekosistemine yoğunlaşmaya karar verdi. Microsoft ile uzun yıllara dayalı ilişkisi bulunan HTC tamamen ekosistemden çekilmeyecek ancak bu alana yaptığı yatırımları biraz daha azaltacak. Gelecek yıl firmanın bir amiral gemi modeli piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

HTC bu yıl One kalitesinde bir amiral gemi modeli WP ekosistemine sunmadı. Ancak tüm kozlarını bu ekosisteme oynuyor. ’un da iddialı ATIV S modeli ile tüketici ilgisini çekerken, bu bakımdan HTC herhangi bir yükseliş yaşayamadı.

 

  Android Cihazlarda Format Sonrası Senkronizasyon Hatasının Çözümü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status